Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański

Gwiazda Anwilu trenuje z zespołem NBA

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Dallas Mavericks zaprosili do udziału w mini-campie Davida Jelinka, który w sezonie 2015/2016 był jedną z największych gwiazd Tauron Basket Ligi. Czech reprezentował barwy Anwilu Włocławek.

David Jelinek w minionym sezonie w zespole prowadzonym przez Igora Milicicia zdobywał 17 punktów na mecz i do samego końca walczył o miano najlepszego strzelca TBL. Ostatecznie czeski rzucający znalazł się na czwartym miejscu w tej klasyfikacji.

- Były momenty, przed podpisaniem kontraktu, w których zastanawiałem się nad tym, czy Włocławek to jest odpowiednie miejsce. Cały sezon pokazał jednak, że w ubiegłe lato podjąłem właściwą decyzję - przyznaje w rozmowie z WP SportoweFakty.

Jego dobrą grę dostrzegł i docenił trener reprezentacji Czech, Ronen Ginzburg, który powołał do szerokiej kadry. Nasi południowi sąsiedzi na początku lipca (4-9.07) wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Miejscem zmagań będzie Belgrad. Rywalami Czechów będą: Angola, Serbia, Japonia, Łotwa i Portoryko.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Oto najwięksi wygrani w polskim zespole? (źródło TVP)

Podopieczni Ginzburg rozpoczęli już przygotowania do lipcowego turnieju. W treningach brał udział Jelinek, ale w piątek pożegnał się z kadrą, ponieważ otrzymał zaproszenie od Dallas Mavericks na mini-camp. Dla zawodnika będzie to kolejna przygoda z drużyną z Teksasu - w 2012 roku w barwach Mavs grał w Lidze Letniej.

Przedstawiciele klubu z Teksasu obserwowali grę Jelinka w barwach Anwilu Włocławek. Czech był z nimi w stałym kontakcie. Zawodnik nie ukrywa swojego podekscytowania ewentualną możliwością gry w NBA. - To mój cel - mówi.

W ostatnich dniach pojawiły się także informacje, że czeskim strzelcem bardzo poważnie zainteresowane są władze hiszpańskiego Bilbao Basket. Wszystko wskazuje na to, że Jelinek nie będzie dłużej reprezentował barw Anwilu Włocławek.

W jakiej lidze od nowego sezonu będzie grał David Jelinek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL