Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Jakub Zalewski

W Siarce zyskał pewność siebie. Teraz zagra w AZS-ie Koszalin

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Jakub Zalewski jest drugim transferem AZS-u Koszalin przed sezonem 2016/2017. Zawodnik w minionych rozgrywkach reprezentował barwy Siarki Tarnobrzeg.

Jako pierwsi informowaliśmy o tym, że Jakub Zalewski najprawdopodobniej wzmocni szeregi AZS-u Koszalin przed sezonem 2016/2017. Negocjacje pomiędzy stronami trwały od dłuższego czasu. Ostatecznie umowę sfinalizowano w środę.

Zalewski to zawodnik grający na pozycji rzucającego, ale w minionym sezonie w zespole Siarki Tarnobrzeg był także próbowany jako rozgrywający. Swoją przygodę rozpoczął w Rosie Radom (Piotrówce Radom), w której debiutował jako senior w rozgrywkach III ligi, następnie awansując do II ligi, I ligi oraz ekstraklasy.

Zalewski jest rekordzistą Rosy Radom pod względem liczby spędzonych w tym klubie sezonów na centralnym szczeblu rozgrywek (9), rozegranych meczów ligowych (283), a także sumy zdobytych w ligowych spotkaniach punktów (2148).

Przed sezonem 2015/2016 zawodnik przeniósł się do Siarki Tarnobrzeg, by częściej pojawiać się na parkiecie. Swój cel zrealizował. Wystąpił w 31 meczach, zdobywając średnio po 9,8 punktu.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Radosław Gilewicz o zwycięstwie z Ukrainą. "Zagraliśmy z bezczelnością"

Czy Jakub Zalewski będzie graczem pierwszopiątkowym w AZS-ie Koszalin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL