Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejny zawodnik związał się umową z GTK Gliwice

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Niezbyt długo bez klubu pozostawał 24-letni rzucający Marceli Dziemba. Po tym, jak nie przedłużono jego kontraktu w GKS-ie Tychy, zawodnik w piątek związał się umową z innym śląskim teamem - GTK Gliwice.

We wtorek 21 czerwca włodarze GKS Tychy poinformowali o tym, że nie zostanie przedłużona współpraca z 24-letnim Marcelim Dziembą. Zawodnik ten swoje trzy ostatnie sezony spędził w tyskim zespole, z którym święcił m.in. awans do I ligi.

Rozgrywki 2015/2016 Dziemba skończył ze wskaźnikami na poziomie 5,8 punktu, 2,6 zbiórki, 1,2 asysty i 1,1 przechwytu. Zawodnik stracił na grze, bowiem jego minuty mocno ograniczyło pojawienie się w drużynie Karola Szpyrki.

Bez klubu Dziemba pozostawał jednak niespełna dwa tygodnie. W piątek zawodnik związał się bowiem kontraktem z drużną GTK Gliwice. Klub ten co prawda opuścił szeregi pierwszoligowców, ale w kuluarach mówi się, że jest przesądzona ich gra na zapleczu TBL poprzez specjalne zaproszenie.

W GTK zresztą skład buduje się właśnie pod I ligę. Co prawda zespół dowodzony przez Pawła Turkiewicza stracił niedawno Wojciecha Frasia, jednak w klubie nikt nie chce przespać okresu transferowego.

Bardzo blisko kontraktu w Gliwicach jest również Paweł Zmarlak, który przez dwa ostatnie sezony występował w Tauron Basket Lidze będąc kapitanem MKS-u Dąbrowa Górnicza.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Kamil Kosowski: Popełniliśmy wiele błędów, ale teraz jest czas na euforię

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL