Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski

Drugi transfer z Rosy Radom do Znicza Basket Pruszków

Patryk Neumann
Patryk Neumann
Mikołaj Stopierzyński to drugi koszykarz, który przed sezonem 2016-2017 zamienił ACK UTH Rosę Radom na I-ligowy Znicz Basket Pruszków.

Wcześniej podobną drogę obrał Robert Cetnar. Skład Znicza Basket liczy, więc już dziesięciu zawodników. Oprócz dwóch byłych graczy ACK UTH Rosy znajdują się w nim: Damian Cechniak, Michał Kierlewicz, Adrian Kordalski, Tomasz Madziar, Daniel Nieporęcki, Bartłomiej Ornoch, Mateusz Szwed i Damian Tokarski.

Najnowszy nabytek ekipy z Pruszkowa w październiku skończy 22 lata. Mikołaj Stopierzyński to rzucający obrońca mierzący 190 cm. Wychowanek Basket Team Opalenica w przeszłości występował także w PBG Basket Junior Poznań oraz King Wilkach Morskich Szczecin, z którymi w 2013 roku awansował do I ligi.

Trzy ostatnie lata spędził w Rosie Radom. Nie dostał jednak szansy debiutu w pierwszym zespole grającym w Tauron Basket Lidze. W ostatnim sezonie był zgłoszony do drugiej oraz trzeciej drużyny. Na parkietach I ligi w 28 meczach spędzał na parkiecie po 19 minut. Średnie Mikołaja Stopierzyńskiego to 5,8 punktu oraz 6 we wskaźniku eval uwzględniającym wszystkie boiskowe poczynania. W II lidze w sześciu meczach nowy zawodnik Znicza Basket zdobywał średnio 10,3 punktu.

Czy zmieniony kadrowo Znicz Basket Pruszków awansuje do play-offów I ligi w najbliższym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL