Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tylko 6 graczy trafiło w sezonie 2015/16 więcej trójek niż JR Smith (204) AFP / Tylko 6 graczy trafiło w sezonie 2015/16 więcej trójek niż J.R. Smith (204)

J.R. Smith chce ogromnej podwyżki od mistrzów NBA

Maciej Kwiatkowski
Maciej Kwiatkowski
J.R. Smith wciąż nie podpisał jeszcze nowego kontraktu z Cleveland Cavaliers. Rzucający obrońca mistrzów NBA, wg doniesień mediów, domaga się 15 mln dolarów rocznie.

- O rety... Dowiedziałem się, że J.R. Smith oczekuje ogromnej umowy od Cavaliers. Chodzi o zarobki rzędu 15 mln dolarów rocznie. Czy Cavaliers naprawdę mogą sobie pozwolić na to, aby nie podpisać z nim nowego kontraktu? - zapytał Steve Kyler z "Basketball Insiders".

J.R. Smith ma status niezastrzeżonego wolnego agenta, ale Cleveland Cavaliers posiadają jego tzw "pełne Prawa Birda" i mogą zaoferować więcej, niż jakikolwiek inny klub w NBA. Smith teoretycznie może otrzymać od Cavaliers nawet maksymalny, pięcioletni kontrakt rozpoczynający się od 32 mln dolarów w sezonie 2016/17.

W poprzednim sezonie Smith otrzymał za grę 5 mln dolarów. Trafiał 40 proc. rzutów za trzy w sezonie regularnym i poprawił to w play-offach, trafiając 43 proc. i zaliczając średnio 11,5 punktów na mecz.

Rok temu Smith też był wolnym agentem i wtedy również niewiele klubów było nim zainteresowanych. Jak na razie nie pojawiły się w lipcu doniesienia o tym, że kluby posiadające wolne miejsce w budżecie (obecnie np Brooklyn Nets i Philadelphia 76ers) chcą włączyć się do walki o 30-letniego strzelca.

Podpisanego kontraktu nie ma też LeBron James, ale Generalny Menedżer obrońców tytułu, David Griffin, powiedział w zeszłym tygodniu w podcaście u Adriana Wojnarowskiego, że nowa umowa jest tylko kwestią czasu.

ZOBACZ WIDEO Nowy sponsor Ekstraklasy, czyli stawiamy na rozwój (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL