Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dwie polskie drużyny w rozgrywkach EEWBL

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Polska będzie miała swoich dwóch reprezentantów w rozgrywkach Eastern European Women's Basketball League. Do Basketu 90 Gdynia w dniu dzisiejszym dołączyła Pszczółka AZS UMCS Lublin.

Szósta drużyna poprzedniego sezonu TBLK i zdobywca Pucharu PolskiPszczółka AZS UMCS Lublin zadebiutuje w nowym sezonie na europejskich parkietach. Zespół występować będzie w rozgrywkach Eastern European Women's Basketball League, które powstały przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016.

W nadchodzącym sezonie ranga rozgrywek EEWBL zdecydowanie wzrośnie. Swój akces do udziału w nich zgłosiły takie siły europejskiej koszykówki, jak Dynamo Moskwa czy Good Angels Koszyce. Ten drugi zespół to etatowy mistrz Słowacji i regularny uczestnik Euroligi.

Losowanie przed drugą edycją EEWBL odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Warto dodać, że przed rokiem bardzo blisko triumf w całych rozgrywkach był Basket 90 Gdynia, który przegrał dopiero w wielkim finale z TTT Ryga 81:67.

Komentarze (2):

 • Baloncesto Zgłoś
  W grudniu obejrzymy rozgrywki EEWBL w Lublinie i w Gdyni!Znane są już wszystkie zespoły - uczestnicy tegorocznego sezonu EEWBL i podział na grupy.W grupie A oprócz Pszczółek
  Czytaj całość
  znalazły się: TTT Ryga, Tsmoki-Mińsk, Kibirkstis Wilno, Avangard Kijów oraz Good Angels Koszyce.Basket Gdynia trafił natomiast do grupy B, w której zmierzy się z Astana Tigers, Horizont Mińsk, VEGA1/Liepaja, Istambuł University oraz Dynamo Moskwa.Choć rywalizacja w pierwszej fazie wciąż toczyć będzie się w trzech turniejach, to uczestniczy zostali podzieleni na dwie grupy. Będą oni grać w nich przez dwa turnieje. W trzecim trzy czołowe zespoły z grupy A zmierzą się z trzema słabszymi z B i na odwrót. Z tego stworzą się grupy C i D. I dopiero z nich po cztery najlepsze zespoły awansują do zmagań finałowych.Podział na poszczególne etapy:I etap 22-25 września 2016 (3 mecze)Grupa A i B w RydzeII etap 2-4 grudnia 2016 (2 mecze)Grupa A w LublinieGrupa B w GdyniIII etap 5-8 stycznia 2017 (3 mecze)Grupa A w WilnieGroup B w LiepajiFinal Eight 30 marca - 2 kwietnia 2017 (3 mecze)8 najlepszych zespołów - RygaWięcej informacji na:http://sport.trojmiasto.pl/Podzial-na-dwie-grupy-rywalizacja-turniejowa-Basket-90-Gdynia-n104284.html#tri
  • Baloncesto Zgłoś
   Trochę dziwne, że działacze Ślęzy, Energi czy Artego nie próbowali zgłosić swoich drużyn do rozgrywek EEBWL. Nie są to typowe, europejskie puchary, w których udział jest zazwyczaj
   Czytaj całość
   dość kosztowny. Tutaj koszty są wyraźnie niższe, bo klub - gospodarz nie opłaca sędziów, a na samą organizację turnieju ma zagwarantowane środki. Nie wymaga też zbyt wielu formalności.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL