Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nieoficjalnie: kolejny hit w TBL. Thomas Kelati zagra w Stelmecie BC!

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Thomas Kelati po ośmiu latach przerwy wraca do Tauron Basket Ligi. Według naszych informacji, reprezentant Polski podpisał ze Stelmetem BC Zielona Góra dwuletni kontrakt. Klub w poniedziałek ma przedstawić zawodnika na konferencji prasowej.

W czwartek informowaliśmy o tym, że działaczeStelmetu BC Zielona Góra szykują bombę transferową. Janusz Jasiński zapowiadał, że nowego zawodnika klub ogłosi w piątek bądź w poniedziałek. Właściciel Stelmetu nie chciał jednak zdradzić o kogo chodzi. Nam udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że tym zawodnikiem będzie Thomas Kelati.

Reprezentant Polski po ośmiu latach przerwy powraca do Tauron Basket Ligi. Z zespołem z Zielonej Góry związał się dwuletnim kontraktem.

Od kilku tygodni spekulowano, że koszykarz zagra w TBL. Mówiło się o powrocie do PGE Turowa Zgorzelec, ale ostatecznie gracz wybrał ofertę mistrza Polski.

- PGE Turów, Anwil i Stelmet BC były mną zainteresowane. Prowadziłem rozmowy z tymi klubami. W międzyczasie obserwowałem wydarzenia, które dzieją się w moim poprzednim klubie. Tam jednak zmienił się trener i dłużej w Murcii grać nie będę. Wtedy już wiedziałem, że zagram w Polsce. Cieszę się, że po kilku latach przerwy wracam do TBL - mówi Kelati.

ZOBACZ WIDEO Ewa Swoboda: przyszła pora na dorosłe bieganie (źródło TVP)

Ostatnie lata 33-letni zawodnik spędził w słonecznej Hiszpanii. W zespole UCAM CB Murcia nie odgrywał jednak znaczącej roli. W minionym sezonie średnio zdobywał 5,6 punktu na mecz w ciągu 18 minut spędzanych na parkiecie.

Klub z Zielonej Góry na poniedziałkowej konferencji prasowej ma ogłosić transfer byłego reprezentanta Polski.

Czy działacze Stelmetu BC podjęli słuszną decyzję kontraktując Thomasa Kelatiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL