WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Marc Gasol wyleczył stopę i jest gotów do gry

Maciej Kwiatkowski
Maciej Kwiatkowski
Zbliża się powoli nowy sezon NBA. Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się obozy treningowe. W jednym z nich weźmie udział Marc Gasol. Lider Memphis Grizzlies przez ostatnie pół roku leczył kontuzjowaną stopę.

Marc Gasol został przez lekarzy Memphis Grizzlies dopuszczony do gry pięciu na pięciu i treningów z pełnym obciążeniem. 31-letni center w lutym złamał kość łódkowatą w prawej stopie. Gasol opuścił play-offy i nie zagrał w reprezentacji Hiszpanii podczas Igrzysk Olimpijskich.

Na tydzień przed obozem Gasol pracuje nad siłą i kondycją. Jest już w Memphis, gdzie popołudniami bierze udział w towarzyskich gierkach. Grizzlies zamierzają jednak obchodzić się z nim ostrożnie. Możliwe, że Gasol będzie opuszczał jeszcze pojedyncze treningi na starcie obozu, a jego minuty na początku sezonu regularnego będą limitowane.

Przed Gasolem drugi rok pięcioletniego kontraktu, który podpisał latem 2015 roku. Z kolei latem tego roku Grizzlies podpisali nową umowę z Mike'm Conley'em i sprowadzili z Dallas Mavericks Chandlera Parsonsa. Doszło też do zmiany trenera i Dave Joerger zastąpiony został przez Davida Fizdale'a, byłego asystenta Erik Spoelstry w Miami Heat.

Obóz przygotowawczy Grizzlies rozpocznie się 23 września. Nowy sezon regularny startuje 25 października.

ZOBACZ WIDEO: Dwie bramki Arkadiusza Milika, SSC Napoli lepsze od Bologna FC - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL