Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

Świetna inicjatywa Asseco Gdynia - dochód z biletów trafi do hospicjum

Karol Wasiek
Karol Wasiek
"Gramy, pomagamy" - w takich koszulach wystąpili koszykarze Asseco Gdynia na niedzielnej prezentacji w Centrum Riviera. Hasło to nawiązanie do inicjatywy klubu, który będzie wspierał gdyńskie hospicjum.

Pięć złotych od każdego biletu przedstawiciele Asseco Gdynia będą w sezonie 2016/2017 przekazywać na działanie gdyńskiego hospicjum.

Klub poinformował kibiców o tej inicjatywie podczas niedzielnej prezentacji pierwszego zespołu. Zawodnicy na scenie pojawili się w koszulkach "gramy, pomagamy".

- Chcemy pokazać, że poprzez sport można dać ludziom uśmiech. Nie tylko chodzi o realną pomoc finansową, co uczynimy za sprawą pięciu złotych od każdego biletu, ale także o kwestie emocjonalne. Warto wyzwolić z siebie empatię i pomóc drugiemu człowiekowi - tłumaczy Przemysław Sęczkowski, prezes Asseco Gdynia.

W zeszłym sezonie mecze zespołu przeciętnie oglądało 1628 kibiców. Gdyby taka średnia się utrzymała, to klub przekazałby na działanie gdyńskiego hospicjum 8140 złotych.

W klubie liczą jednak, że frekwencja w nadchodzącym sezonie pójdzie do góry. Polski, młody skład Asseco ma dać fanom wiele radości. Na dodatek do Trójmiasta po kilkuletniej przerwie wrócił Krzysztof Szubarga, a pieczę nad zespołem objął Przemysław Frasunkiewicz.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz z dziurawymi rękami. Popełnił koszmarny błąd!

Czy Asseco Gdynia zagra w play-offach w przyszłym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL