WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mateusz Bartosz bohaterem Polfarmexu

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Trzypunktowy rzut Mateusza Bartosza dał zwycięstwo Polfarmexowi Kutno na inaugurację Polskiej Ligi Koszykówki. Zespół Jarosława Krysiewicza sensacyjnie pokonał Energę Czarnych 79:78.

Na niecałe dwie minuty przed końcem sobotniego spotkania Energa Czarni Słupsk prowadzili z Polfarmexem Kutno 78:74 i wydawało się, że sięgną po pierwsze zwycięstwo w PLK w sezonie 2016/2017.

Ambitnie grający goście nie dali jednak za wygraną. Najpierw spod kosza trafił Dardan Berisha, a później, dość niespodziewanie dla obrony gospodarzy, z rogu celnie przymierzył Mateusz Bartosz. Tym rzutem podkoszowy Polfarmexu zapewnił zwycięstwo gościom. Co prawda gospodarze mieli jeszcze szansę na wygraną, ale Jerel Blassingame chybił z dystansu.

- Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa. Dla mnie to pierwsza wygrana w hali Gryfia. Radość podwójna, bo trafiłem ostatni rzut w meczu. Fajnie, że otworzyliśmy nowym sezon tak okazałym triumfem. To niezwykle budujące - mówi bohater Polfarmexu.

Kutnianie w tym sezonie znów chcą zagrać w play-offach. O to jednak może trudno, bo rywali do gry o ósemkę jest znacznie więcej niż w minionych rozgrywkach.

- To dopiero początek sezonu, więc spokojnie budujemy naszą formę. W kolejnych spotkaniach zamierzamy twardo bić się o zwycięstwa - zapowiada Bartosz.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Fabiański: samobój Glika? To nie był błąd (Źródło: TVP S.A.)

Czy Polfarmex Kutno zagra w play-offach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL