Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vladyslaw Koreniuk w bluzieMateriały prasowe / Jakub Janecki / BM Slam Stal / Vladyslaw Koreniuk w bluzie

Sprawa załatwiona. Ukrainiec może grać w PLK

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Działaczom BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski udało się zatwierdzić Vladyslava Koreniuka do gry w Polskiej Lidze Koszykówki. Ukrainiec zadebiutuje w spotkaniu z Treflem Sopot.

Vladyslava Koreniuka zabrakło w składzie BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski w dwóch pierwszych meczach PLK. Na przeszkodzie stanęły kwestie formalne. Przedstawiciele poprzedniego pracodawcy, Dnipro Dniepropetrowsk, uważali, że Koreniuka cały czas obowiązuje umowa z klubem i dlatego nie wystawili listu czystości. Sprawa trafiła do FIBA.

Ostatecznie rację przyznano zawodnikowi. Działacze ostrowskiego klubu niezwłocznie zgłosili go do rozgrywek PLK. Ukrainiec może wystąpić już w niedzielnym spotkaniu z Treflem Sopot.

Brak potężnego środkowego był widoczny w pierwszych dwóch meczach. Ostrowianie w starciu z Polskim Cukrem Toruń zebrali bowiem zaledwie... 20 piłek. To koszmarny wynik (rywale - 36). Trudno przy takich statystykach myśleć o zwycięstwach z bardziej renomowanymi rywalami. W Radomiu było nieco lepiej, ale mimo wszystko "Stalówka" znów przegrała walkę na tablicach (35-38).


ZOBACZ WIDEO Mógł być najlepszy, ale... Portugalczycy wspominają Andrzeja Juskowiaka

Czy Vladyslaw Koreniuk będzie miał ponad 10 zbiórek z Treflem Sopot?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL