Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Adrianna Antas / MKS Dąbrowa Górnicza

Czy i kiedy Kendall Gray będzie wartościowym graczem MKS-u?

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Pierwszy miesiąc zmagań w Polskiej Lidze Koszykówki już za MKS-em Dąbrowa Górnicza. W pięciu dotychczas rozegranych meczach zaledwie śladowe występy zaliczył amerykański środkowy Kendall Gray.

W dwóch pierwszych meczach sezonu Kendall Gray nie znalazł się w kadrze meczowej. Wszystko spowodowane było urazem łydki. Amerykański środkowy wrócił jednak do treningów i zadebiutował w MKS-ie Dąbrowa Górnicza.

Na razie trudno jednak powiedzieć cokolwiek o jego grze i wkładzie w drużynę. W ciągu trzech meczów spędził na parkiecie łącznie 6 minut, notując w tym czasie 2 punkty, 2 zbiórki i... 6 fauli.

- Kendall trenuje normalnie bardzo krótko. Powoli jest wprowadzany do gry - tłumaczy swojego podopiecznego Drażen Anzulović. - Dodatkowo ma bardzo duże problemy z przewinieniami. W każdym z meczów, w których wystąpił, złapał bardzo szybko po dwa faule. Musi się zaadoptować do warunków w tej lidze, do tego jak tutaj się gra. Potrzebuje na to trochę czasu.

Podczas nieobecności Graya trener MKS-u z nominalnych środkowych ma w rotacji jedynie Jakuba Parzeńskiego, dlatego pełnowartościowy gracz zza wielkiej wody jest mu potrzebny w kadrze.

ZOBACZ WIDEO Skorupski na remis ze Szczęsnym. Bramkarz Empoli zatrzymał Romę. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Dla absolwenta Uniwersytetu Delaware State to kolejne już rozgrywki, w których boryka się z dużymi problemami mięśniowymi. W poprzednim sezonie rozegrał cztery spotkania, po których musiał odpuścić. Jak będzie w Dąbrowie Górniczej, tego na chwilę obecną nie wiemy.

Gray na pewno ma potencjał atletyczny. Jest graczem mobilnym, ale wszystko to wtedy, kiedy nie ma problemów zdrowotnych. Te na razie są i nie wiadomo kiedy - i czy w ogóle - pozwolą mu pokazać pełnię swoich możliwości.

Czy MKS powinien szukać nowego centra?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL