WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Energa Toruń straciła ważne ogniwo

BCBL: Energa Toruń dwukrotnie ograła Tsmoki i jest niepokonana

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Koszykarki Energi Toruń pozostają niepokonane w Baltic Women's Basketball League. W niedzielę i poniedziałek popularne Katarzynki dwukrotnie ograły rywalki z Białorusi BC Tsmoki Mińsk.

Przerwę w BLK Energa Toruń wykorzystała na rozegranie dwóch meczów w Baltic Women's Basketball League. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa mierzyły się z ekipą BC Tsmoki Mińsk i zachowała miano niepokonanych w rozgrywkach.

W niedzielnym meczu Katarzynki szybko rozwiały nadzieje rywalek na korzystny wynik. Już w pierwszej połowie meczu zaaplikowały swoim rywalko aż... 64 punkty i po dwudziestu minutach gry miały 40 oczek przewagi.

Ostatecznie Energa pierwszy z meczów wygrała 95:59, a udany powrót do drużyny zaliczyła Julie McBride. Rozgrywająca torunianek zanotowała 5 punktów i 10 asyst. Najskuteczniejsza natomiast okazała się niemal tradycyjnie Darxia Morris.

Drugi pojedynek, rozegrany w poniedziałek, był już zdecydowanie bardziej wyrównany, jednak również zakończony wysoką, bo aż dwudziestopunktową wygraną Katarzynek.

ZOBACZ WIDEO Dwa gole Łukasza Teodorczyka, porażka Anderlechtu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Ponownie brylowała Morris, na koncie której pojawiło się 21 punktów. Doskonale zaprezentowały się również McBride i Weronika Gajda. Łącznie rozgrywające Energi zaliczyły 27 punktów i 17 asyst.

W obu meczach team z Grodu Kopernika wystąpił bez Julii Adamowicz i Moniki Radomskiej, które przebywają w Wałbrzychu z reprezentacją Polski.

Po pięciu meczach w BWBL toruńska drużyna jest niepokonana.

Energa Toruń - BC Tsmoki Mińsk95:59 (34:14, 30:10, 17:23, 14:12)

Punkty dla Energi: Darxia Morris 19, Weronika Gajda 18, Kelley Cain 16, Agata Szczepanik 11, Emilia Tłumak 11, Porsha Harris 10, Julie McBride 5 (10 as), Roksana Płonka 3, Marta Wieczyńska 2.

Energa Toruń - BC Tsmoki Mińsk85:65 (23:24, 21:14, 23:14, 18:13)

Punkty dla Energi: Darxia Morris 21, Julie McBride 17, Kelley Cain 14, Weronika Gajda 10, Emilia Tłumak 9, Agata Szczepanik 8, Pporsha Harris 6.

Czy Energa wygra BCBL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL