Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / ZUMA

Liga NBA wybrała debiutantów listopada

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Joel Embiid oraz Jamal Murray zostali wybrani przez ligę NBA najlepszymi debiutantami pierwszego miesiąca sezonu 2016/17.

Joel Embiid to zawodnik wybrany w trzeciej rundzie draftu 2014, ale poważne urazy skutecznie powstrzymywały go od debiutu na parkietach NBA. Kiedy w końcu zażegnał wszelkie problemy zdrowotne, znakomicie rozpoczął swoją przygodę w najlepszej lidze koszykówki. 

Środkowy jest najlepszy wśród wszystkich debiutantów w trzech kategoriach: punktów (średnio notuje 18,2), zbiórek (7,8) i bloków (2,4). Warto podkreślić, że nie tylko dysponuje szerokim wachlarzem zagrań w strefie podkoszowej, ale często potrafi też zagrozić rzutem z dystansu. W listopadzie trafiał za trzy na 50-procentowej skuteczności.

19-letni Jamal Murray to siódmy wybór tegorocznego draftu. Z każdym kolejnym meczem w barwach Denver Nuggets radzi sobie coraz lepiej. W pierwszym miesiącu rozgrywek zaliczał średnio 10,4 punktu, 2,8 zbiórki, a także 2,1 asysty. W swoim najlepszym meczu zdobył 24 punkty, przyczyniając się do zwycięstwa Nuggets nad Chicago Bulls.

ZOBACZ WIDEO Valencia znów bez zwycięstwa. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Joel Embiid zostanie najlepszym debiutantem sezonu 2016/17?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL