Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejne roszady w PLK. Zmiana Polaków w Siarce

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Grzegorz Małecki jest nowym koszykarzem Siarki Tarnobrzeg. Zastąpił on w składzie Marcina Malczyka, który podpisał umowę z II-ligowym zespołem R8 Basket Politechnika Kraków.

W niedzielę informowaliśmy o tym, że Marcin Malczyk jest bliski opuszczenia Siarki Tarnobrzeg i przeniesienia się do II-ligowego zespołu R8 Basket Politechnika Kraków. To by jednak sprawiło, że przy kontuzji Jakuba Patoki, Zbigniew Pyszniak miałby do dyspozycji zaledwie dwóch Polaków - Krzysztofa Jakóbczyka i Tomasza Wojdyły.

Na to szkoleniowiec Siarki nie mógłby sobie pozwolić, tym bardziej, że przed nim mecze "za cztery punkty" - z AZS-em Koszalin, Asseco Gdynia i TBV Startem Lublin. W kuluarach mówiło się o tym, że zespół z Tarnobrzega może wzmocnić Grzegorz Małecki.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

Nasze doniesienia znalazły potwierdzenie we wtorek. Malczyk opuścił już Tarnobrzeg i przeniósł się do Krakowa, gdzie załatwiał formalności - m.in. oglądał mieszkanie. Z kolei na Podkarpacie przyjechał Małecki, który odbył z zespołem Siarki pierwszy trening. Został przedstawiony jako nowy zawodnik tarnobrzeskiej drużyny. Obaj podpisali z nowymi klubami kontrakty do końca tego sezonu.

Malczyk w zespole Siarki wystąpił w 12 meczach, w których przeciętnie zdobywał 2,7 punktu i trzy zbiórki. Małecki obecny sezon rozpoczął w TBV Starcie Lublin, ale w grudniu rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

ZOBACZ WIDEO Pierwszy etap i pierwsze dramaty. Niektórzy już poza trasą Dakaru (źródło: TVP SA)

Czy Grzegorz Małecki będzie wzmocnieniem Siarki Tarnobrzeg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL