Najnowsze Wyniki/Kalendarz
na zdjęciu: Marcin MalczykWP SportoweFakty / na zdjęciu: Marcin Malczyk

Marcin Malczyk oficjalnie w R8 Basket Kraków! Kolejne wzmocnienie z ekstraklasy

Adam Popek
Adam Popek
II ligowy zespół R8 Basket nie zatrzymuje się i stale wzmacnia skład przed walką o awans na zaplecze ekstraklasy. Do Krakowa postanowił przyjść Marcin Malczyk, który dotychczasową część sezonu spędził w PLK pod trykotem Siarki Tarnobrzeg.

Krakowianie coraz głośniej mówią o swoich celach, sięgających absolutnego topu. Póki co rywalizują na szczeblu drugiej ligi, jednak potencjał kadrowy, jakim dysponują, doskonale obrazuje ich poważne podejście do realizacji założeń.

Po sprowadzeniu Michała Kwiatkowskiego oraz Patryka Pełki przyszedł czas na następnego zawodnika, posiadającego bardzo bogate doświadczenie. Marcin Malczyk, bo o nim mowa jeszcze w tym sezonie z powodzeniem biegał po parkietach PLK dla tarnobrzeskiej Siarki, dostając od trenera średnio 22 minuty. To pokazuje, że był dość istotnym "elementem" przy rotacji składem.

Mierzący 193 cm obwodowy powinien wnieść dużą wartość do swojego nowego kolektywu. Od lat pożytkuje umiejętności dla solidnych pierwszoligowych i ekstraklasowych klubów, więc kwestia awansów raczej nie stanowi dla niego żadnego problemu. 

Przed przyjściem do wspomnianej Siarki 34-latek przez dwie edycje rozgrywek grał w Kutnie. Dość długo kibice oglądali go w Trójmieście, gdzie najpierw bronił barw Vikingu Gdynia, a następnie Startu Gdynia i Asseco Prokomu 2 Gdynia. Ponadto, występował w Baskecie Kwidzyn, Stali Stalowa Wola i ekipie MOSiR-u Krosno.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar - ekstremalna przygoda i szpital w jednym (źródło: TVP)

R8 Basket to dla niego bez wątpienia nieco odmienne wyzwanie. Działacze wraz ze sztabem szkoleniowym liczą, że szybko wkomponuje się do zespołu, pomagając osiągać korzystne rezultaty. To tyczy się szczególnie fazy play off. Tam, bowiem zapadną decydujące rozstrzygnięcia odnoście promocji do I ligi.

Tym samym, w przeciągu dwóch tygodni skład małopolskiego teamu przybrał zupełnie nowy wymiar. Dotąd poziom grze nadawali głównie Michał Hlebowicki, Wojciech Pisarczyk czy Michał Baran wspierani choćby przez Jakuba Załuckiego. Teraz po wspominanych transferach sama nominalna wyjściowa piątka prezentuje się niezwykle okazale, znacznie wykraczając poza możliwości konkurencji, ale też trener Rafał Knap zyskał wartościowych zmienników.

Warto przypomnieć, że pod Wawelem starano się również o pozyskanie Michaela Hicksa. To posunięcie byłoby prawdziwą sensacją w polskim baskecie, niemniej ostatecznie zrezygnowano ze sprowadzenia mającego polski paszport strzelca.

Najbliższy mecz R8 Basket Kraków rozegra 6 stycznia o godzinie 18, kiedy rywalem będzie AZS Politechnika Częstochowa.

Czy R8 Basket Kraków awansuje do I ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL