Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polfarmex Kutno podjął decyzję ws. przyszłości Krzysztofa Szablowskiego

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, że zarząd Polfarmeksu Kutno na poniedziałkowym treningu zakomunikował koszykarzom, że trenerem zespołu do końca sezonu pozostanie Krzysztof Szablowski.

Znamy decyzję zarządu Polfarmeksu Kutno ws. przyszłości Krzysztofa Szablowskiego. Przedstawiciele klubu zaufali 40-letniemu szkoleniowcowi, który ma prowadzić drużynę do końca sezonu 2016/2017.

Szablowski przejął zespół po Jarosławie Krysiewiczu, który w Kutnie pracował ponad pięć lat. Na początku stycznia klub z powodu słabych wyników postanowił zakończyć z nim współpracę.

Pod rządami nowego trenera Polfarmex w sobotę na wyjeździe zmierzył się z Polpharmą Starogard Gdański. Na Kociewiu wygrać się nie udało, ale było widać poprawę w grze.

Krzysztof Szablowski wprowadził nowe schematy, które przyniosły efekty. To dostrzeli także przedstawiciele klubu, którzy dali mu szansę dłużej popracować z zespołem. Zawodnicy darzą zaufaniem Szablowskiego, chcą z nim współpracować.

Nowy szkoleniowiec stoi przed nie lada wyzwaniem. Zespół z bilansem 3:10 zajmuje 16. miejsce w tabeli PLK i ma tylko jedną wygraną więcej od TBV Startu i Siarki. Bardzo ważna dla Polfarmeksu będzie 14. kolejka. W niej kutnianie zagrają dwa mecze u siebie - z Kingiem Szczecin i z Miastem Szkła Krosno. Zwycięstwa potrzebne są jak tlen.

ZOBACZ WIDEO Czas słodkiego lenistwa na Dakarze dobiegł końca (TVP 1, 09.01.2017) (źródło: TVP SA)

Czy zarząd Polfarmeksu Kutno podjął właściwą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

 • thebigone Zgłoś
  Jest to raczej zachowawcza decyzja zarządu ale może to i dobrze. Walczyć Panowie o nowych sponsorów bo bez odpowiednich środków będzie ciężko cokolwiek zbudować na kolejny sezon.
  Czytaj całość
  Trzymam kciuki za powodzenie w negocjacjach...
  • Kibic Polfarmexu Kutno Zgłoś
   Moim zdaniem cała sytuacja powoli się klaruje. Zarząd idzie małymi krokami do przodu.W tym momencie mamy to co mamy i to na co nas stać obecnie z budżetem klubowym.Teraz potrzeba czasu
   Czytaj całość
   i spokoju aby trener poukładał wszystkie klocki po swojemu i wyciągał odpowiednie wnioski.Nadszedł dla nas kibiców ciężki czas w którym musimy wspierać nasz zespół aby zaczął wreszcie wygrywać mecze bo już gorzej być nie może.
   • xativa Zgłoś
    Bardzo dobra decyzja Zarzadu. Szabla - trzymamy kciuki i na parkiecie powodzenia. Ps. a kiedy wraca Michal Marek? Sezon nie jest jeszcze dla nas stracony.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL