Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facebook

BCL: Niecodzienny wynik Banvitu BC, skuteczny Kulig

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Niecodziennym, jak na koszykarskie parkiety, wynikiem zakończył się pierwszy mecz fazy play-off. W pojedynku EWE Baskets Oldenburg z Banvitem BC padł... remis 82:82. Niezłe zawody rozegrał Damian Kulig.

Niemal całe spotkanie prowadziła drużyna z Damianem Kuligiem w składzie musiała gonić wynik. Ostatecznie Tolga Gecim na niespełna minutę przed końcem doprowadził do remisu i... takim wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie w rywalizacji EWE Baskets Oldenburg z Banvitem BC.

Swój niemały wkład w taki - nazwijmy to korzystny wynik dla tureckiej ekipy - miał nasz reprezentant. Kulig spędził na parkiecie nieco ponad 23 minuty. W tym czasie uzbierał 10 oczek (3/4 z gry i 2/4 z linii rzutów wolnych), 4 zbiórki, 2 bloki i asystę.

Bohaterem Banvitu był bez wątpienia Gedimanas Orelik, na koncie którego pojawiły się 23 punkty. 19 dołożył Jordan Theodore.

Przy takim wyniku Banvit BC jest w bardzo dobrej sytuacji przed meczem rewanżowym, który rozstrzygnie o tym kto wywalczy awans do kolejnego etapu Basketball Champions League. Rewanż odbędzie się w Turcji i to podopieczni Saso Filipovskiego będą faworytem do awansu.

EWE Baskets Oldenburg - Banvit BC82:82 (19:13, 22:22, 23:22, 18:25)

ZOBACZ WIDEO: Oktawia Nowacka: chciałam się poddać, to były bardzo ciężkie dni

Czy Banvit BC pokona w rewanżu EWE Baskets?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL