Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Baran WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Michał Baran

Kolejna pechowa porażka beniaminka. "Brakuje nam Royce'a Woolridge'a"

Jakub Artych
Jakub Artych
Miasto Szkła Krosno w sobotni wieczór przegrało w Toruniu (74:78). - Myślę, że gospodarze w zupełności zasłużyli na końcowy rezultat - mówił trener Michał Baran.

Dla beniaminka PLK jest to już czwarta porażka z rzędu. Ekipa z Podkarpacia walczyła z całych sił w Toruniu, grając w pierwszej kwarcie bardzo dobry basket. Z biegiem czasu do głosu doszli jednak gospodarze, którzy zagrali bez pozyskanego w tygodniu środkowego Cheikha Mbodja.

- Myślę, że gospodarze w zupełności zasłużyli na końcowy rezultat. Co najbardziej rzucało się w oczy, to problem z organizacją gry. Oczywiście Dawid Bręk robił co mógł, natomiast strefa obronna gospodarzy działał coraz lepiej - tłumaczy trener Michał Baran.

Problemy Miasta Szkła Krosno związane były oczywiście z absencją Royce'a Woolridge'a, który jest motorem napędowym beniaminka PLK.

- Wiadomo, jednym z powodów jest nieobecność Royce'a Woolridge'a. Gdybym dał odpocząć Dawidowi Brękowi, z tą organizacją gry byłoby dużo lepiej, a tak, będąc naciskanym przez 40 minut przez trzech różnych zawodników, miał prawo popełnić kilka błędów. Gratulacje dla zespołu gospodarzy. Trener Winnicki wykonuje tu świetną pracę i życzę sukcesów w fazie play-off - dodaje szkoleniowiec.

ZOBACZ WIDEO Himalaista Adam Bielecki: nawet jeśli urwie mi nogę, do końca będę walczył o życie

W szeregach Twardych Pierników najskuteczniejszy okazał się Obie Trotter, autor 18 punktów. Bardzo dobry mecz rozegrał również Aleksander Perka, który dał wielki impuls z ławki rezerwowych.

- Wejście Aleksandra Perki zmieniło obraz meczu. Ten zawodnik do przerwy grał ze stuprocentową skutecznością rzutową. Myślę, że był to jeden z czynników, który pomógł odskoczyć zespołowi gospodarzy - kończy Michał Baran.

W następnej kolejce rywalem Miasta Szkła Krosno będzie Trefl Sopot.

Czy Miasto Szkła Krosno w następnej kolejce przerwie serię porażek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL