Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Brian Bahr

Nie żyje twórca potęgi Chicago Bulls

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
W wieku 77 lat zmarł Jerry Krause - człowiek, który stworzył potęgę Chicago Bulls wokół legendy koszykówki, Michaela Jordana.

Chicago Bulls poinformowali w oświadczeniu, że we wtorek, w wieku 77 lat, zmarł Jerry Krause - były generalny menadżer Byków, człowiek, który wokół Michaela Jordana zbudował zespół, który sześć razy sięgnął po mistrzostwo ligi NBA.

- Cała organizacja jest głęboko zasmucona śmiercią Jerry'ego Krause'a. Jerry był jedną z najciężej pracujących osób, które miałem wokół siebie. Odegrał wielką rolę w tym, że w ciągu ośmiu lat zdobyliśmy sześć mistrzostw. Był architektem naszych wielkich zespołów w latach 90. Łączymy się w modlitwie z całą rodziną - napisał Jerry Reinsdorf, właściciel Bulls.

Krause został zatrudniony na stanowisku generalnego menadżera Chicago Bulls w 1985 roku i to on był odpowiedzialny za sprowadzanie utalentowanych zawodników, którymi otaczał Jordana. On też zatrudnił Phila Jacksona - najpierw jako asystenta, później mianował go trenerem zespołu. Pracę na swoim stanowisku zakończył w 2003 roku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL