Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

PLK: Nawet 18 zwycięstw może nie dać play-off. "Ten sezon jest zwariowany"

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Jeszcze kilka miesięcy temu niemal wszyscy zakładali, że 18 wygranych spokojnie da przepustkę do fazy play-off. Teraz to już takie pewne nie jest - można nawet zaryzykować tezę, że taka liczba zwycięstw będzie niewystarczająca na pierwszą "ósemkę".

- Wydaje się, że 18 zwycięstw powinno dać grę w fazie play-off - mówił na początku lutego Łukasz Majewski, koszykarz BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

Wiele zespołów kalkulowało w ten sposób - wygramy 18 meczów i na spokojnie znajdziemy się w górnej "ósemce". Wszelkie kalkulacje poszły w łeb.

- Ten sezon w PLK jest zwariowany. Jeszcze przed ostatnią kolejką aż 12 zespołów liczyło się w walce o play-off. Wow, dawno czegoś takiego nie widziałem - tłumaczy Nikola Marković, koszykarz Trefla Sopot.

Zespół z Sopotu jest najlepszym dowodem na to, że nawet przy 18 zwycięstwach najprawdopodobniej nie znajdzie się w fazie play-off, bo bezpośredni rywale w walce o pierwszą "ósemkę" zgromadzą o jedną wygraną więcej. Chyba, że potkną się w meczach, w których będą faworytami - np. Polpharma, która zagra z AZS-em Koszalin i Asseco Gdynia.

ZOBACZ WIDEO Real - Bayern. Monachijczycy mogą czuć się oszukani

- Prawdą jest fakt, że nawet 18 zwycięstw może nam nie dać play-off. To prawdziwe szaleństwo. Jednak wierzymy, że uda nam się wygrać wszystkie mecze, nawet ten we Włocławku i to my wejdziemy do górnej "ósemki" - zapowiada serbski podkoszowy Trefla Sopot.

W walce o play-off pozostało dziesięć drużyn. W ostatnią sobotę z gry odpadły dwa zespoły: King Szczecin i Miasto Szkła Krosno.

Tabela PLK:

PLK 2016/2017

#DrużynaMPktZP+-
1Anwil Włocławek325725725722337
2Stelmet Enea BC Zielona Góra325423925112257
3BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski3253211124462305
4Polski Cukier Toruń3253211126022485
5HydroTruck Radom3253211123902270
6MKS Dąbrowa Górnicza3252201225382354
7Polpharma Starogard Gdański3251191324592401
8Czarni Słupsk3251191324822394
9Trefl Sopot3250181425102479
10PGE Turów Zgorzelec3249171526652485
11King Szczecin3248161625912546
12Miasto Szkła Krosno3247151723922425
13Asseco Arka Gdynia3242102224842669
14AZS Koszalin324192322882471
15Start Lublin324082423122613
16Siarka Tarnobrzeg323752722812739
17Polfarmex Kutno323752721702463


Która drużyna będzie najwyżej w tabeli po sezonie zasadniczym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL