Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu Marcin PiechowiczWP SportoweFakty / Na zdjęciu Marcin Piechowicz

Oficjalnie: Piechowicz nowym zawodnikiem Rosy, Mazur drugim trenerem

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Potwierdziły się nasze nieoficjalne doniesienia sprzed dwóch dni - nowym zawodnikiem Rosy Radom został Marcin Piechowicz. Obowiązki asystenta Wojciecha Kamińskiego przejmie Dawid Mazur, a całkowicie roli prezesa poświęci się Piotr Kardaś.

To już pewne - nowym zawodnikiem Rosy Radom został Marcin Piechowicz. Na piątkowej konferencji prasowej przedstawiciele klubu poinformowali o zakontraktowaniu byłego już gracza MKS-u Dąbrowa Górnicza. Potwierdziły się więc nasze nieoficjalne doniesienia sprzed dwóch dni.

24-latek jest pierwszym wzmocnieniem klubu z Radomia. Podpisał trzyletnią umowę. Jest bardzo uniwersalnym koszykarzem, mogącym występować na kilku pozycjach obwodowych. W kończącym się powoli sezonie notował średnio 3,2 punktu i 2,1 zbiórki na mecz. Na parkiecie spędzał ponad 17 minut.

Nowym asystentem Wojciecha Kamińskiego został Dawid Mazur. Świeżo upieczony mistrz kraju z juniorską drużyną Rosy zastąpi na stanowisku drugiego trenera Piotra Kardasia, który będzie mógł skupić się wyłącznie na obowiązkach prezesa.

W sztabie szkoleniowym pozostaje Artur Pacek. Bardzo ceniony specjalista od przygotowania motorycznego podpisał dwuletnią umowę.

Niewykluczone, iż jeszcze w piątek ogłoszone zostaną przez radomski klub kolejne ruchy kadrowe. Mówi się o tym, że na kolejny sezon pozostanie jednak Michał Sokołowski.

Przypomnijmy, iż jak na razie Rosa pożegnała się z jednym zawodnikiem. Jest nim Damian Jeszke, który po czterech latach zakończył swoją przygodę z zespołem.

ZOBACZ WIDEO Gwiazdy kończą z kadrą. Przybecki: Niektórzy są sportowo wypaleni

Czy Marcin Piechowicz będzie wzmocnieniem Rosy Radom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL