Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Bartosz Bochno na kolejne 2 lata w PGE Turowie

Bartosz Seń
Bartosz Seń
Bartosz Bochno podpisał nowy kontrakt z PGE Turowem Zgorzelec. Polski rzucający będzie reprezentował czarno-zielone barwy przynajmniej przez dwa kolejne sezony.

Bartosz Bochno ma za sobą bardzo udany sezon w barwach PGE Turowa Zgorzelec. Wychowanek klubu z przygranicznego miasta pod wodzą trenera Mathiasa Fischera spędzał na parkiecie średnio niespełna 27 minut i w tym czasie notował na swoim koncie 7,7 punktu, 2,3 zbiórki i 1,5 asysty, trafiając 48,4 procenta oddanych rzutów z dystansu. 

29-latek dawał jednak zespołowi ze Zgorzelca przede wszystkim to, czego nie widać w statystykach, a mianowicie ogromne zaangażowanie, poświęcenie, twardą grę w obronie. Bochno pokazywał przez ostatni rok, czym jest prawdziwe serce wychowanka i rozegrał jeden z najlepszych sezonów w karierze. 

Obie strony - klub i zawodnik - po ostatnim meczu sezonu zasadniczego nie ukrywały, że chciałyby kontynuować swoją współpracę. W wyniku rozmów i negocjacji udało ją się przedłużyć o dwa kolejne lata. 

Tym samym Bartosz Bochno jest czwartym Polakiem w składzie PGE Turowa Zgorzelec na kolejny sezon. W zespole znad Nysy Łużyckiej zagrają także Kacper Borowski, Jacek Jarecki oraz Michał Lichnowski. Ważne umowy posiadają również Denis Ikovlev, Kirk Archibeque i David Jackson, ale ich przyszłość nie jest taka klarowna. Dwaj pierwsi mają możliwość wykupu swoich kontraktów w czerwcu. Z kolei kontrakt z Jacksonem według nieoficjalnych informacji chciałby rozwiązać sam klub. 

ZOBACZ WIDEO Witalij Titow: Widzę w lidze progres. Oby tak dalej!

Czy zatrzymanie Bartosza Bochno to dobry ruch włodarzy PGE Turowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Andi1 Zgłoś
    Turow swoimi ruchami znowu ma zamiar sie bic o miejsca 8-10. Czy naprawde juz prezesa nie stac na wiecej? Z Hali Turowa zrobic nastepny Market bo to Zgorzelcowi sie udaje.

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL