Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Z Kolumbii do Zgorzelca - PGE Turów ma nowego środkowego

Bartosz Seń
Bartosz Seń
Paul Egwuonwu został nowym centrem PGE Turowa. 26-latek, który w minionym sezonie zagrał w lidze kolumbijskiej, związał się z polskim klubem rocznym kontraktem.

Dość egzotyczne kierunki obrali włodarze PGE Turowa Zgorzelec w poszukiwaniu zawodników do składu zespołu na sezon 2017/2018. Wczoraj informowaliśmy o tym, że rozgrywającym byłych mistrzów Polski zostanie Francis Han, który minione rozgrywki spędził w lidze portorykańskiej. Tymczasem świeżo zakontraktowany nowy środkowy drużyny z przygranicznego miasta w ostatnim sezonie zagrał w jeszcze mniej rozpoznawalnym koszykarsko państwie, czyli w Kolumbii. 

Paul Egwuonwu, bo o nim mowa, ma 26 lat, mierzy 206 cm wzrostu i jest absolwentem Uniwersytetu w Montanie. W lidze kolumbijskiej w zespole Caciques de Valledupar rozegrał tylko dwa mecze w których zdobył łącznie 10 punktów i 16 zbiórek.

Wcześniej Amerykanin reprezentował Glasgow Rocks w lidze brytyjskiej oraz grał dla czeskiego MMCITE Brno, gdzie wystąpił w 38 spotkaniach, rzucając 11,3 pkt i zbierając przeciętnie 6 piłek w każdym spotkaniu. 

PGE Turów kompletuje pozycje środkowego od zera. Klub podjął bowiem decyzje o wypowiedzeniu kontraktu Kirka Archibeque'a. W drużynie znad Nysy Łużyckiej nie pozostanie także Uros Nikolic.

Na dzień dzisiejszy skład PGE Turowa na sezon 2017/2018 prezentuje się następująco: Bartosz Bochno, Jacek Jarecki, Kacper Borowski, Francis Han, Michał Lichnowski, Denis Ikovlev, David Jackson, Myles Mack, Paul Egwuonwu.

ZOBACZ WIDEO: Martin Lewandowski: "Popek" zaszokował pół Polski. Ma specyficzny magnes

Czy Paul Egwuonwu zabłyśnie w PLK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL