Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Pierwszy obcokrajowiec na pokładzie Polpharmy Starogard Gdański

Jakub Artych
Jakub Artych
Joe Thomasson został pierwszym zagranicznym zawodnikiem Polpharmy Starogard Gdański. Wcześniej Kociewskie Diabły wzmocnili: Szymon Rduch, Przemysław Szymański, Maciej Poznański i Filip Pruefer.

Świetny obrońca

Joe Thomasson ma 23 lata i mierzy 193 cm wzrostu. Amerykański obwodowy pierwsze kroki w koszykówce stawiał w Wright State Raiders. Co ciekawe, w przeszłości występował w Rumunii w Dinamie Bukareszt, w którym jego trenerem był Milija Bogicević, czyli obecny szkoleniowiec Polpharmy Starogard Gdański.

- Joe to przede wszystkim bardzo dobry obrońca. W czasach gry w college'u uważany był za jednego z lepszych defensorów. To typowy combo guard. Cenię u niego zwłaszcza zmysł gry zespołowej. Joe kreuje kolegów, a nie siebie. Świetnie gra z piłką, doskonale wchodzi pod kosz. Będziemy z niego zadowoleni - mówi Bogicević.

- Uważam, że moją mocną stroną jest kreowanie pozycji innych zawodników. Staram się grać twardo w defensywie. W college'u wybierany byłem do pierwszej piątki obrońców. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że mógłbym lepiej rzucać z dystansu - tłumaczy z kolei Amerykanin.

ZOBACZ WIDEO ME U-21. Karol Linetty: To było naszym błędem

Siedmiu graczy na pokładzie

Polpharma jest bardzo aktywna na rynku transferowym. Łącznie Kociewskie Diabły mają już zakontraktowanych siedmiu zawodników.

Oprócz Thomassona, umowę z drużyną podpisali: Marcin Flieger, Jakub Schenk, Szymon Rduch (Miasto Szkła Krosno), Przemysław Szymański (MKS Dąbrowa Górnicza), Maciej Poznański oraz Filip Pruefer (Polfarmex Kutno).

- Polpharma przedstawiła mi swoją wizję. Zebrałem same pozytywne opinie na temat całej organizacji i klubu. Po dwóch spotkaniach w Starogardzie Gdańskim wiedziałem, że jest to dla mnie dobry kierunek - mówił nam Rduch.

Czy Joe Thomasson będzie wzmocnieniem Polpharmy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL