Najnowsze Wyniki/Kalendarz
We współczesnej NBA nie ma miejsca na ofensywę trójkątów Phila JacksonaAFP / We współczesnej NBA nie ma miejsca na ofensywę trójkątów Phila Jacksona

Nieoficjalnie: Phil Jackson odchodzi z New York Knicks!

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Według amerykańskich mediów, New York Knicks w środę ogłoszą, że Phil Jackson, dotychczasowy prezydent klubu, został zwolniony ze swojej funkcji.

Jak podaje ESPN, właściciel New York Knicks, James Dolan zdecydował, by zwolnić Phila Jacksona ze stanowiska prezydenta zespołu. Dolan nie jest zadowolony z efektów pracy Jacksona i nie zamierza czekać do końca jego kontraktu. Oficjalna informacja ma zostać podana jeszcze w środę.

Obie strony rozmawiały ze sobą w ostatnich dniach na temat tego, co będzie najlepsze dla Knicks. Klub postanowił między innymi, że nie wykupi kontraktu Carmelo Anthony'ego, a to tylko przyspieszyło dyskusję między Dolanem i Jacksonem. 

Phil Jackson został zatrudniony na stanowisku prezydenta trzy lata temu, ale nie spełnił pokładanych w nich nadziei. Za jego kadencji Knicks uzyskali bilans 80-166. Były szkoleniowiec forsował system trójkątów w ofensywie, niejednokrotnie spotykając się z falą krytyki. Między innymi dzięki temu wolni agenci nie chcieli podpisywać kontraktów w Nowym Jorku. 

Dolan będzie musiał wykupić pozostały kontrakt Jacksona. Umowa dotychczasowego prezydenta miała obowiązywać jeszcze przez dwa lata i opiewała na 24 miliony dolarów.

ZOBACZ WIDEO Rajd Polski: Czas poczuć prędkość (WIDEO)

Czy decyzja Knicks o zwolnieniu Phila Jacksona jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • kemp Zgłoś
    Nareszcie.Phil to emeryt.Sukcesy to mial dzieki innym(zawodnikom) najlepszym w danej chwili. Jackson czas urlopowac i wydawac grube miliony.Oby czasu starczylo...

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL