Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Reprezentant Polski podjął decyzję. Zmienia klub

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Reprezentant Polski, Aleksander Czyż, porozumiał się w sprawie kontraktu z Pistoia Basket. Dla koszykarza jest to powrót do tego zespołu.

Sezonu 2016/17 Aleksander Czyż nie może zaliczyć do udanych. W barwach Pasta Reggia JuveCaserta rozegrał tylko 14 spotkań, w których notował średnio 7,4 punktu oraz 3,5 zbiórki. Rozgrywki zakończył przedwcześnie ze względu na kontuzję kolana i udał się do Stanów Zjednoczonych, by tam przejść niezbędną operację. 

W kolejnych rozgrywkach zawodnik wciąż będzie rywalizował we włoskiej Serie A, ale tym razem w barwach Pistoia Basket. Czyż występował już tam w rozgrywkach 2015/16 i radził sobie z dużym powodzeniem, notując statystyki na poziomie 11,2 punktu i 5,7 zbiórki. Wystąpił w 32 meczach, z czego 13 razy w pierwszej piątce.

- Jestem szczęśliwy, że mogę tu wrócić. To była dla mnie dość łatwa decyzja. Kiedy usiadłem z moją żoną i ocenialiśmy różne oferty, zgodziliśmy się, że Pistoia ma same pozytywy - mówił Czyż na konferencji prasowej. 

Nim skrzydłowy skupi się na swoim nowym zespole, najpierw - wraz z reprezentacją Polski - będzie przygotowywał się do mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu. Czyż znalazł się w szerokiej kadrze, którą kilka dni temu ogłosił Mike Taylor.

ZOBACZ WIDEO Magia! Siedem najlepszych akcji finałów Ligi ACB!

Czy według ciebie Pistoia Basket jest odpowiednim zespołem dla Aleksandra Czyża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL