Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

ME U20 kobiet: ćwierćfinał był marzeniem, Łotyszki zmiażdżyły Polki

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Zamiast ćwierćfinałów walka o utrzymanie miejsca w Dywizji A. Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z rówieśniczkami z Łotwy aż 39:66. Teraz muszą się szybko pozbierać.

Łotyszki były faworytkami tego pojedynku i szybko pokazały swoją siłę. Agresywna defensywa sprawiła, że Polki nie były w stanie wiele wskórać. W całym pojedynku zaliczyły zaledwie 23 procent skuteczności rzutów z gry i zdobyły tylko 39 punktów.

Od początku podopieczne Krzysztofa Szewczyka nie miały "ognia". W pierwszej kwarcie wykorzystały tylko dwie akcje i traciły do rywalek aż 20 "oczek".

Ta kwarta ustawiła na dobre przebieg całego meczu. Polki jedynie w trzeciej kwarcie pokazały niezłą koszykówkę i zdołały ją nawet wygrać. Zbliżyć się do Łotyszek już jednak nie zdołały.

Digna Strautmane okazała się prawdziwym katem naszej reprezentacji. Wykorzystała 11 z 20 rzutów, kończąc pojedynek z dorobkiem 25 "oczek".

ZOBACZ WIDEO Justyna Żełobowska: Marzyłam o medalu w Rio, ale przede mną była długa droga

W ekipie Szewczyka żadna z zawodniczek nie mogła pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową. Najwięcej, bo 9, uzyskała Klaudia Niedźwiedzka.

Teraz na Biało-Czerwone czeka walka o zachowanie miejsca wśród najlepszej szesnastki drużyn w Europie, czyli utrzymanie w Dywizji A. Opuszczą ją trzy ostatnie ekipy turnieju w Portugalii.

Kolejnym rywalem Polek będzie przegrany meczu Słowenia - Turcja.

Polska - Łotwa 39:66 (5:25, 9:18, 19:15, 6:8)

Punkty dla Polski: Klaudia Niedźwiedzka 9, Weronika Nowakowska 8, Anna Makurat 8, Marta Nowicka 3, Zuzanna Puc 2, Alicja Szloser 2, Karolina Stawińska 2, Marta Wdowiuk 2, Aleksandra Parzeńska 2, Julia Niemojewska 1, Weronika Papiernik 0.

Czy Polki zdołają zachować miejsce w Dywizji A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL