WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ksturow.eu

PGE Turów Zgorzelec zamknął polską część składu

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Przedstawiciele PGE Turowa zakontraktowali Jakuba Patokę i Karola Majchrzaka. Tym samym zgorzelczanie zamknęli polską część składu na sezon 2017/2018.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Przedstawiciele dziesiątego zespołu minionych rozgrywek są aktywni na rynku transferowym. Mimo mniejszego budżetu PGE Turów Zgorzelec zakontraktował już sześciu nowych zawodników.

Kontrakty podpisali: Jacek Jarecki (ostatnio Polfarmex Kutno), Francis Han (Santeros de Aguada), Myles Mack (Horsens IC) i Paul Egwuonwu (Caciques de Valledupar). W poniedziałek do tego grona dołączyli Jakub Patoka i Karol Majchrzak, którzy związali się z klubem dwuletnimi umowami.

Patoka pięć ostatnich lat spędził w Siarce Tarnobrzeg. Robił stopniowe postępy. W minionych rozgrywkach przeciętnie notował 6,8 punktu i 3,8 zbiórki na mecz.

- Jakub jest jeszcze młodym zawodnikiem o sporym potencjale. Ma dobrą atletykę, potrafi grać na pozycjach nr 3 oraz 4 i to mi się bardzo podoba. W dodatku dobrze penetruje. Musi za to popracować jeszcze trochę nad rzutem - tak nowy nabytek PGE Turowa ocenia trener Mathias Fischer.

Majchrzak, dla którego ostatnim klubem było Asseco Gdynia (grał w rezerwach), ma być uzupełnieniem składu zgorzeleckiej drużyny. - Chcemy go powoli wdrażać do ekstraklasy, której musi się nauczyć - mówi Fischer.

Ważne kontrakty z klubem mają także: Bochno, Lichnowski, Ikovlev, Jackson, Borowski.

ZOBACZ WIDEO Iga Baumgart w nowej roli. Piotr Małachowski pod gradobiciem pytań


Czy PGE Turów Zgorzelec zagra w play-off w przyszłym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)