WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Janecki

Christo Nikołow opuszcza BM Slam Stal i wraca do ojczyzny

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Po dwóch wspólnych sezonach ich drogi rozchodzą się. Christo Nikołow nie będzie już dłużej reprezentował barw BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Bułgar zdecydował się na powrót do swojego kraju.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Dołączył do BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski w trakcie sezonu 2015/2016 i z miejsca stał się niemal najważniejszą postacią drużyny. Pierwszy sezon zakończył ze średnimi na poziomie 13,9 punktu, 4,5 zbiórki i 1,4 asysty. Trafiał z 45-procentową skutecznością rzuty zza łuku.

Nic więc dziwnego, że włodarze klubu szybko przedłużyli z nim kontrakt. W kolejnych rozgrywkach jego średnie nieco zmalały, ale i zespół był zdecydowanie mocniejszy. Najbardziej spadła skuteczność na dystansie (do 27 procent). Doświadczony Bułgar nadal jednak potrafił dać solidny impuls Stali, z którą stanął na podium PLK.

32-letni skrzydłowy w BM Slam Stali już jednak nie zagra - zdecydował się na powrót do ojczyzny i związał umową z mistrzem Bułgarii, drużyną Lukoilu Sofia. Zespół ten będzie walczył - od drugiej rundy kwalifikacji - o miejsce w Basketball Champions League.

Wracając do BM Slam Stali, to po brązowym medalu praca w klubie wrze, aby kolejne rozgrywki były jeszcze lepsze. W drużynie pozostali Łukasz Majewski, Mateusz Kostrzewski i Tomasz Ochońko. Z Anwilu Włocławek przybył Michał Chyliński, a z Czarnych Słupsk Grzegorz Surmacz.

Polska część składu już teraz wygląda zatem nieźle. Następnym krokiem będzie zakontraktowanie zawodników zagranicznych. Już jakiś czas temu informowaliśmy, że propozycję nowych kontraktów otrzymali Aaron Johnson i Marc Carter.

- Złożyliśmy oferty tym dwóm koszykarzom. Teraz musimy czekać na decyzjęz ich stron - tłumaczył dyrektor BM Slam Stali Grzegorz Ardeli. Duet ten był dla Stali podstawą sukcesu, jakim był brązowy medal mistrzostw Polski w minionym sezonie.

ZOBACZ WIDEO Adam Kownacki: Artur dużo się odkrywał. Byłem w szoku (WIDEO)


Czy BM Slam Stal włączy się do walki o mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):