WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

PGE Turów rozwiązał umowę z Davidem Jacksonem

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
David Jackson nie jest już zawodnikiem PGE Turowa Zgorzelec. W poniedziałek obie strony rozwiązały kontrakt za porozumieniem stron - popularny DJ od 17 lipca jest wolnym graczem.

David Jackson przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 związał się z PGE Turowem Zgorzelec dwuletnim kontraktem. Dziś już jednak wiadomo, że nowe rozgrywki gracz spędzi w innym klubie.

- Rok temu umowa z Davidem Jacksonem została podpisana na dwa lata. W porozumieniu z zawodnikiem oraz trenerem Mathiasem Fischerem postanowiliśmy, że lepiej będzie rozwiązać ten kontrakt wcześniej. DJ zmienia barwy, a my życzymy mu powodzenia w nowym klubie. Z pewnością jeszcze niejeden raz spotkamy się w Zgorzelcu - skomentował sytuację na łamach oficjalnej strony klubu jego prezes Jerzy Stachyra.

W minionej kampanii 31-letni Amerykanin notował na swoim koncie średnio 7,9 punktu, 2,5 zbiórki i 1,8 asysty na mecz. Sezon 2017/2018 miał być jego piątym w Turowie.

Co dalej z budową zgorzeleckiej kadry na sezon 2017/2018? W poniedziałek klub ogłosił podpisanie dwuletnich umów z Karolem Majchrzakiem i Jakubem Patoką, którymi zamknęli polską część składu. Wcześniej do Turowa dołączył Jacek Jarecki, a w drużynie pozostali m.in. Bartosz Bochno i Kacper Borowski.

Ważny kontrakt ma Denis Ikovlev, a wzmocnieniami mają być Francis Han, Myles Mack i Paul Egwuonwu. W klubie planują jeszcze zakontraktowanie dwóch graczy zagranicznych.

ZOBACZ WIDEO Adam Kownacki: Artur dużo się odkrywał. Byłem w szoku (WIDEO)

Czy brak Davida Jacksona będzie dużym osłabieniem PGE Turowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):