Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Przemek Gabka

Kolejny Polak na pokładzie Rosy Radom

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Jarosław Trojan podpisał dwuletni kontrakt z Rosą Radom. Polak uzupełnił rotację pod koszem Rosy Radom. Niewykluczone, że to ostatni transfer szóstego zespołu minionego sezonu w PLK.

Wszystko wskazywało na to, że to Kim Adams uzupełni rotację podkoszową w zespole Rosy Radom na kolejny sezon.

Amerykanin w ostatnich dniach ogłosił jednak zakończenie kariery sportowej, co oznaczało, że szósty klub minionych rozgrywek musiał poszukać nowej opcji.

Władzom Rosy udało się pozyskać kolejnego polskiego zawodnika. Dwuletni kontrakt, z możliwością wykupu po pierwszym sezonie, podpisał Jarosław Trojan, który ostatnio występował w TBV Starcie Lublin.

W minionym sezonie na parkiecie spędzał przeciętnie 12 minut - w tym czasie zdobywał 3,4 punktu i 3,2 zbiórki na mecz.

- Jarka Trojana obserwowaliśmy od dawna, teraz sfinalizowaliśmy kontrakt, dzięki czemu mamy perspektywicznego podkoszowego, a co nie jest bez znaczenia, Polaka - mówi (za rosasport.pl) Piotr Kardaś, prezes Rosy Radom.

Niewykluczone, że to ostatni transfer szóstego zespołu minionego sezonu w PLK. Rosa ma w tym momencie 11 zawodników w składzie. Do tego dojdą koszykarze z drugiej drużyny.

- Tym samym praktycznie zamykamy budowę kadry na zbliżający się sezon, zostawiając sobie oczywiście małą furtkę na jeszcze jakiś, ewentualny transfer - zauważa Kardaś.

ZOBACZ WIDEO Czesław Lang o kraksie: Nikomu nic się nie stało

Czy Rosa Radom zdobędzie medal w kolejnym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL