WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Marek Piechowicz wraca do PLK

I liga: Marek Piechowicz odchodzi z GKS-u Tychy. Zamiana ról w Meritumkredyt Pogoni Prudnik

Patryk Neumann
Patryk Neumann
Marek Piechowicz po dwóch latach opuszcza GKS Tychy. Do ciekawej roszady doszło, natomiast w sztabie trenerskim innego klubu I ligi - Meritumkredyt Pogoni Prudnik.

Mierzący 201 cm skrzydłowy w ostatnim sezonie był trzecim strzelcem swojej drużyny. W 34 meczach zdobywał średnio 9,7 punktu. Dokładał do tego dorobku po cztery zbiórki. Wcześniej 29-latek na parkietach I ligi występował w Zagłębiu Sosnowiec, MKS-ie Dąbrowa Górnicza oraz Stali Stalowa Wola.

Nie wiadomo jeszcze, jaki zespół zasili Marek Piechowicz, ale ma to być klub z PLK. Jeśli tak się stanie, to powróci on na najwyższy szczebel po trzech latach. W sezonie 2013-2014 w 21 meczach dla Kotwicy Kołobrzeg notował przeciętnie 5,8 punktu i 3,2 zbiórki. Wcześniej grał także w Siarce Tarnobrzeg a przygodę z PLK zaczynał w Anwilu Włocławek.

Marek Piechowicz to czwarty podstawowy koszykarz, który oficjalnie opuszcza GKS Tychy. Wcześniej ze śląskiego teamu odeszli Wojciech Barycz, Radosław Basiński i Karol Szpyrka. Pozostali między innymi dwaj najlepsi punktujący - Hubert Mazur i Marcin Kowalewski. GKS wzmocnili natomiast Patryk Nowerski, Norbert Kulon, Filip Małgorzaciak i Damian Szymczak.

Do ciekawej zamiany ról doszło w Meritumkredyt Pogoni Prudnik. Tuż przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu siódmy zespół I ligi poinformował, że pierwszym trenerem został Maciej Maciejewski. Jego asystentem będzie Tomasz Michalak. Przez minione 2,5 roku było odwrotnie i to Michalak dowodził zespołem.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #6: FEN szykuje walkę, o której będzie mówić cała Polska(WIDEO)

Czy Meritumkredyt Pogoń Prudnik dokonała dobrej zmiany na stanowisku pierwszego trenera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL