Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz MaciejewskiPAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Dariusz Maciejewski

Trudna sytuacja Akademiczek. Maciejewski musi szukać nowej środkowej

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Sierpień w Gorzowie Wielkopolskim miał być spokojnym początkiem pracy i przygotowań do nowego sezonu. Niestety. Kontuzja australijskiej środkowej sprawiła, że sztab szkoleniowy z Dariuszem Maciejewskim na czele znowu muszą szukać zawodniczki.

Alexandra Bunton miała być kolejną Australijką, o której w ekipie InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. będzie głośno. Niestety. Kontuzja kolana sprawiła, że była koszykarka Dynama Moskwa nie dołączy do Akademiczek.

- Bardzo szkoda, że nie zobaczymy Alex w naszym zespole. Wiązaliśmy z jej grą duże nadzieje. Niestety życie pokierowało jej losem inaczej - mówi trener Dariusz Maciejewski.

Mierząca 196 centymetrów Bunton musi poddać się zabiegowi. - Kontuzja nie jest groźna, ale po zabiegu wymaga dwóch, trzech miesięcy przerwy w grze. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby w okresie bardzo intensywnego grania w lidze i w europejskich pucharach zagrać bez nominalnego centra, więc rozpoczęliśmy poszukiwania nowej zawodniczki - dodaje.

Gorzowianki w sezonie 2017/2018 będą rywalizować nie tylko w BLK, ale i Pucharze Europy. Środkowa jest zatem bezwzględnie potrzebna, a czasu i opcji zbyt dużo nie zostało.

- W tym czasie wybór jest bardzo ograniczony i nie będzie łatwo znaleźć wartościowego gracza, który zastąpi Alex. Zrobimy jednak wszystko, żeby to był zawodniczka o wysokich umiejętnościach - kończy Dariusz Maciejewski.

ZOBACZ WIDEO Dramatyczne sceny na wodzie podczas Sopot Match Race (WIDEO)

Czy Akademiczki ponownie będą rewelacją rozgrywek BLK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL