WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / sneakernews.com / Kluby NBA zaprezentowały stroje na sezon 2017/18

NBA: Adam Silver wprowadza zmiany. Większy odpoczynek dla gwiazd

Jakub Artych
Jakub Artych
Kolejne zmiany w najlepszej lidze świata. NBA idzie na rękę klubom, które narzekały na zbyt napięty terminarz. Teraz ma być dużo lepiej.

O jakie zmiany dokładnie chodzi? Nie ulega wątpliwości, że jednym z największych problemów klubów było zbyt duże natężenie meczów. W praktyce wyglądało to tak, że drużyny rozgrywały 4 spotkania w ciągu 5 dni. Gdy dodamy do tego podróże, to sytuacja ekip w NBA nie wyglądała już kolorowo.

Zmiany zostały wysłane do klubów, a do ich treści dotarli między innymi dziennikarze "ESPN". Oto najważniejsze decyzje, które organizacja wprowadzi od sezonu 2017/18.

- Zwiększenie liczby meczów weekendowych z 549 do 568. Spotkania częściej będą odbywać się w soboty.
- NBA wyeliminuje serię czterech meczów w pięć dni i 18 meczów w miesiąc.
- Ograniczenie liczby serii z 5 meczami w 7 dni o ponad połowę.
- Zmniejszenie liczby pojedynczych meczów wyjazdowych o 17 proc. NBA zależy na tym, aby drużyny, które udadzą się poza miasto-stan, rozgrywały więcej niż jedno spotkanie.

Z polskiego punktu widzenia, bardzo ważna wydaje się przede wszystkim pierwsza decyzja. NBA zapowiada większą liczbę spotkań popołudniami amerykańskiego czasu, czyli wieczorem europejskiego.


Przypomnijmy, iż w lipcu Adam Silver podjął inne decyzje odnośnie meczów zza oceanem. Komisarz wyszedł z inicjatywą, aby zmniejszyć liczbę przerw na żądanie podczas pojedynków. I tak, zamiast osiemnastu "czasów" w jednym meczu, liga dopuści ich od nowego sezonu czternaście. Bardzo ważną zmianą jest również ta dotycząca samych końcowych fragmentów spotkania. Do tej pory, w ostatnich dwóch minutach pojedynku, obie drużyny mogły wziąć po 3 przerwy na żądanie. Od rozgrywek 2017/2018, ta liczba została pomniejszona o jeden "czas" dla każdego zespołu.

Start nowego sezonu zaplanowany jest 17 października.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak kibice PSG trollują fanów Barcy. Przez NeymaraRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy jesteś zadowolony(a) z kolejnych zmian w NBA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL