WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: koszykarki Artego Bydgoszcz

Reprezentantka Serbii wzmocniła Artego Bydgoszcz

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
W Bydgoszczy budują ciekawy skład na sezon 2017/2018. Artego tym razem zagra nie tylko w Basket Lidze Kobiet, ale i EuroCupie. Osiągnąć dobre wyniki pomóc ma serbska podkoszowa Dragana Stanković.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Dragana Stankovic kończy budowę kadry Artego Bydgoszcz na nowy sezon. Mierząca 195 centymetrów Serbka powinna być niezwykle solidnym wzmocnieniem ekipy, która nie tylko chce wrócić na podium BLK, ale i udanie zadebiutować w Pucharze Europy.

22-latka - jak na swój wiek - ma już bogate doświadczenie. Walczyła w Europie z ekipą Uniqa Sopron. Na swojej liście klubów ma również m.in. Hatay Buyuksehir czy przygodę z San Antonio Stars.

Z kadrą narodową w ostatnim czasie zaliczyła występy na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku czy mistrzostwach Europy rok później.

Kadra Artego przeszła solidną metamorfozę przed kolejnymi rozgrywkami i w przeciwieństwie do lat ubiegłych, jest szeroka. Tomasz Herkt słynął z gry wąską rotacją, jednak chcąc osiągnąć dobre wyniki w Polsce i Europie musiał zmienić swoją politykę.

Z liderek w drużynie pozostały Elżbieta Międzik i DeNesha Stallworth. Do drużyny powróciła Julie McBride, a do sukcesów włodarzy klubu należy zaliczyć ściągnięcie Agnieszki Szott-Hejmej i Justyny Żurowskiej-Cegielskiej.

ZOBACZ WIDEO Piotr Lisek o skokach na tyczkach Bubki: Zapamiętam ten dzień
Czy nowe Artego powróci na podium Basket Ligi Kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):