WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Marek Łukomski

Marek Łukomski trenerem Czarnych Słupsk

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Szkoleniowcem Czarnych Słupsk w sezonie 2017/2018 będzie Marek Łukomski, który ostatnie dwa lata spędził w Kingu Szczecin. Niespełna 37-letniemu trenerowi będą pomagać Mirosław Lisztwan i Rafał Frank.

- Roczna umowa z Markiem Łukomskim została podpisana - informuje Andrzej Twardowski, prezes Czarnych.

Klub ze Słupka rozważał kilka propozycji trenerów (m.in. Mariusz Niedbalski), ale ostatecznie postawiono na 37-letniego Łukomskiego.

Dla niego będzie to druga praca w roli pierwszego trenera w PLK. Dwa ostatnie sezony spędził w zespole Kinga Szczecin. Odszedł, bo nie wykonał zadania.

- Nie zrobiłem play-off, a takie były ustalenia z prezesem - mówił nam w rozmowie pod koniec kwietnia. Ostatecznie jego miejsce zajął Mindaugas Budzinauskas.

ZOBACZ WIDEO Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski zadowoleni ze swojej formy

Łukomski w Słupsku stoi przed nie lada wyzwaniem. Przed Czarnymi, którzy w ostatnich latach byli w czołówce PLK, trudny sezon pod względem finansowym. Odejście sponsora strategicznego sprawiło, że klub boryka się ze sporymi problemami. Nawet realna była groźba ogłoszenia upadłości. - Zaczynamy drugie życie - mówi Twardowski.

Nowemu szkoleniowcowi Czarnych na co dzień będą pomagać Mirosław Lisztwan i Rafał Frank.

W tym momencie skład zespołu na sezon 2017/2018 liczy sześciu zawodników. Na dniach klub przedstawi nazwiska kolejnych koszykarzy.

Czy Marek Łukomski poradzi sobie w roli trenera Czarnych Słupsk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (19):

    Pokaż więcej komentarzy (16)