WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Instagram / Quinton Hooker kreowany jest na lidera GTK Gliwice

Amerykanie już w Gliwicach. "Udało się zbudować więź"

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
GTK Gliwice od niedzieli będzie prawie w komplecie. W tym dniu do Polski zawitają gracze amerykańscy. Wśród nich będzie m.in. Quinton Hooker, który opowiada, dlaczego wybrał ofertę beniaminka PLK.

Quinton Hooker, Maverick Morgan i Jonathan Williams - trzech amerykańskich graczy, których zakontraktowano w Gliwicach na debiutancki sezon w PLK, w niedzielę pojawi się w Polsce. Od poniedziałku zatem Paweł Turkiewicz będzie miał do dyspozycji niemal kompletny team na treningach.

Gracze zza wielkiej wody aż palą się do pracy i czekają na wyzwania. - Już za chwilę będę z zespołem i zaczniemy ciężką pracę, aby być gotowym na pierwszy mecz - przekonuje Hooker.

- Jestem przekonany, że nasza wspólna praca będzie przynosić pozytywne efekty, a z dnia na dzień będziemy stawać się coraz lepsi. Wszyscy wiemy, jak bardzo ważny sezon czeka GTK - dodaje.

Amerykanie będą musieli jak najszybciej przestawić się z koszykówki uczelnianej na tę europejską. - Sporo rozmawiałem o tym z trenerem Turkiewiczem. Te długie i wielokrotne rozmowy sporo mi dały i ostatecznie pozwoliły podjąć decyzję. Dodatkowo udało nam się zbudować więź, dzięki której wiedziałem już, że chcę grać dla niego - wyjaśnia rozgrywający.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak kibice PSG trollują fanów Barcy. Przez Neymara

Dlaczego akurat Polska i GTK Gliwice? - Konsultowałem ten wybór z innymi osobami, które grały w Polsce w poprzednich latach. Każdy z nich mówił o waszym kraju same pozytywne rzeczy - wyjaśnia.

- Podjęcie decyzji o grze dla GTK Gliwice było trudnym procesem, jak każda inna ważna kwestia. Otrzymałem wskazówki od mojego agenta Michaela Siegela, rodziny oraz trenerów z uczelni Północnej Dakoty. To znacznie ułatwiło proces. Istotnym czynnikiem w tej decyzji był fakt, że klub był zainteresowany mną od samego początku i byliśmy w stałym kontakcie - kończy Hooker.

Gliwiczanie okres przygotowawczy rozpoczęli w poniedziałek 7 sierpnia. Pierwszy test dla beniaminka PLK odbędzie się pod koniec sierpnia, kiedy to GTK weźmie udział w pierwszym turnieju przedsezonowym.

Czy Hooker będzie lepszym rzucającym czy rozgrywającym w GTK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):