WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Monika Naczk zamieniła Siedlce na Ostrów Wielkopolski

Reprezentantka Polski wzmocniła Ostrovię

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach i aktualna reprezentantka Polski, Monika Naczk, została nową koszykarką Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

W 2014 roku ukończyła SMS w Łomiankach. Potem grała w klubach z Gdyni, Gorzowa Wielkopolskiego, a ostatni sezon spędziła w Siedlcach.

Tam broniąc barw PGE MKK notowała 3,8 punktu, 2,3 zbiórki i 2,1 asysty na mecz. Teraz czas na kolejne wyzwania, stąd przenosiny do Ostrovii Ostrów Wielkopolski, gdzie będzie odgrywała ważną rolę na pozycjach obwodowych.

Wiadomo, że podstawową rozgrywającą będzie Jordan Jones, z którą działaczom Ostrovii udało się przedłużyć umowę. Naczk będzie mogła zastąpić Amerykankę lub grać obok niej, na pozycji rzucającej.

Skład ostrowskiego teamu nie jest jeszcze zamknięty. Aktualnie trener Wadim Czeczuro ma w składzie dwie Amerykanki. Obok Jones Ostrovia zakontraktowała Breannę Lewis.

Jeśli chodzi o polski skład, to z najważniejszych postaci pozostała Katarzyna Motyl, a po kontuzji wróciła Monika Jasnowska. Sprowadzić udało się z kolei Katarzynę Jaworską.

Ostrovia sezon rozpocznie 23 września meczem we własnej hali z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski.

ZOBACZ WIDEO Żona, mama i kibice powitali Adama Kszczota w Polsce


Czy Ostrovia w nowych rozgrywkach wygra więcej meczów w porównaniu z debiutanckim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):