WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / KoszKadra / Andrzej Romański / Mateusz Ponitka - jeden z liderów reprezentacji Polski

Testy inne niż wszystkie. Polacy zagrają w Hamburgu z potęgami

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Trzy konkretne testy czekają na Biało-Czerwonych od piątku w Hamburgu. Nasi reprezentanci wezmą udział w niezwykle silnie obsadzonym turnieju i będą już w optymalnym zestawieniu z Maciejem Lampe i Przemysławem Karnowskim w składzie.

Trener Mike Taylor nieustannie powtarza, że chce rywalizować z najlepszymi bo to pomaga naszej drużynie stawać się lepszą. W Niemczech czekają na Biało-Czerwonych starcia z Serbami, Rosjanami i gospodarzami.

- To turniej na bardzo wysokim poziomie. Przyjemnie jest móc się ocenić grając z takimi drużynami. Dołączyli do nas Przemysław Karnowski i Maciej Lampe, więc będziemy chcieli tych zawodników jak najszybciej zaadaptować do zespołu - mówi Aaron Cel.

Już na otwarcie nasi koszykarze zmierzą się z Serbami, aktualnymi wicemistrzami olimpijskimi. Team z Bałkanów to absolutny światowy top. Za kreowanie gry odpowiada wielki artysta Milos Teodosic. Obok niego na obwodzie szaleć będzie aktualny mistrz Euroligi Bogdan Bogdanović, a pod koszem swoją siłę zademonstruje potężny Miroslav Raduljica.

Zapomnieć nie można też o mierzącym 222 centymetry wzrostu Bobanie Marjanoviciu. Taylor zatem szybko dostanie odpowiedź w jakiej formie są obecnie Przemysław Karnowski i Maciej Lampe.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Kowalczyk "pakuje". Kot na wakacjach

- Rywale będą wymagający, chcę sprawdzić, jak wyglądam w grze 5 na 5. Mam nadzieję, że jak najszybciej odzyskam czucie, które miałem wcześniej - ocenia ten drugi.

Po Serbii przyjdzie czas na Niemców, a na zakończenie Rosjan. Gospodarzy do boju prowadzić będzie Dennis Schroder. Rosja z kolei to wielka siła pod koszem w postaci Timofeja Mozgowa i nieobliczalnego obwodowego Aleksieja Szweda.

Polacy do Hamburga udali się w 13-osobowym składzie. Na turniej nie poleciał już Filip Matczak. Został z kolei Andy Mazurczak. Ten z kolei kadrę opuści najprawdopodobniej po powrocie z Niemiec. Trener Taylor chce zaryzykować i na EuroBasket 2017 zabrać tylko dwóch rozgrywających: Łukasza Koszarka i A.J. Slaughtera.

Plan meczów Polaków na turnieju w Hamburgu:

Polska - Serbia / piątek 18 sierpnia, godzina 21:00
Niemcy - Polska / sobota 19 sierpnia, godzina 17:30
Polska - Rosja / niedziela 20 sierpnia, godzina 17:30

Wszystkie te mecze będzie można zobaczyć na antenie stacji TVP Sport.

W dotychczasowych meczach kontrolnych Polacy zanotowali 3 zwycięstwa i dwie porażki.

Czy Polacy będą w stanie wygrać turniej w Hamburgu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL