Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Denis Ikovlev WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Denis Ikovlev

Denis Ikovlev rozwiązał kontrakt z PGE Turowem. Klub znalazł następcę

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Denis Ikovlev nie jest już graczem PGE Turowa. Ukraiński skrzydłowy rozwiązał umowę z klubem. Nieoficjalnie mówi się, że taka decyzja była podyktowana zaległościami finansowymi. Szybko udało się znaleźć jego następcę. To Stefan Balmazović.

O ewentualnym odejściu Denisa Ikovleva z PGE Turowa Zgorzelec media zagraniczne informowały już w poniedziałek. We wtorek klub potwierdził te doniesienia. - Ikovlev postanowił skorzystać z przysługującej mu opcji rozwiązania kontraktu - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że powodem takiej decyzji ukraińskiego skrzydłowego były zaległości finansowe. Zawodnik stracił cierpliwość i rozwiązał umowę.

To nie pierwsza taka sytuacja. Wcześniej problemy zgłaszali Mateusz Kostrzewski (trafił do BM Slam Stal w trakcie sezonu) i Aleksander Avlijas, agent z BeoBasket (agencja), który przyznał, że klub zalega wobec jego klientów i agencji spore pieniądze.

Strata Ikovleva to duże osłabienie PGE Turowa. W minionych rozgrywkach był jednym z kluczowych zawodników zgorzeleckiej drużyny. Ukrainiec przeciętnie zdobywał 11,1 punktu na mecz.

ZOBACZ WIDEO Milik odpalił! Zobacz skrót meczu Hellas - Napoli [ELEVEN SPORTS]

Klubowi szybko udało się pozyskać następcę Ikovleva. Nowym graczem PGE Turowa został Stefan Balmazović, który ostatnio występował w TBV Starcie Lublin. Serb podpisał roczny kontrakt.

- Znaleźliśmy doświadczonego zawodnika, który gra wszechstronnie w ataku. Jest świetnym strzelcem, potrafi realizować zagrywki z dryblingu oraz grać tyłem do kosza, a tego potrzebujemy na tej pozycji. Może występować na "czwórce" i rozciągać grę na boisku swoim rzutem. Liczymy też na to, że Stefan pokaże swoją wartość, doświadczenie, cechy przywódcze i wysoki poziom profesjonalizmu - mówi Michael Claxton, drugi trener PGE Turowa Zgorzelec.

28-letni Serb na parkietach PLK spędzał średnio ponad 27 minut i w tym czasie zdobywał 14 punktów i 4,3 zbiórki na mecz.

Który zawodnik ma większy potencjał?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL