WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Na zdjęciu: koszulka Los Angeles Lakers

NBA: liga ukarała Los Angeles Lakers

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Los Angeles Lakers zostali ukarani przez ligę NBA za złamanie zasad dotyczących kontaktu z graczem, który ma ważny kontrakt z inną drużyną.

Przepisy NBA są jasne. Drużyna nie może w żaden sposób wpływać na zawodnika innego zespołu, który wciąż ma ważną umowę, ani też kontaktować się z jego agentem. Jak wykazało dochodzenie, tak właśnie postąpili Los Angeles Lakers. Generalny menadżer Jeziorowców, Rob Pelinka, rozmawiał bowiem z agentem Paula George'a. Liga wymierzyła im za to karę w wysokości 500 000 tysięcy dolarów.

- Szanujemy decyzję NBA w tej sprawie. W imieniu Los Angeles Lakers chcę wyrazić żal z powodu tego nieszczęsnego zdarzenia - napisał w oświadczeniu Pelinka.

Warto zaznaczyć, że kara dla Lakers mogła być jeszcze bardziej surowa, bo przepisy zakładają nawet utratę wyborów w drafcie, czy grzywnę nawet do pięciu milionów dolarów.

Przypomnijmy, że George w czerwcu poinformował swój ówczesny zespół, Indianę Pacers, że zamierza odstąpić od kontraktu w 2018 roku i dołączyć do Jeziorowców. Tymczasem w lipcu Pacers postanowili wytransferować go do Oklahomy City Thunder za Victora Oladipo i Domantasa Sabonisa.

ZOBACZ WIDEO: Arkadiusz Onyszko: Duńczycy mówią, że to ich ostatnia szansa

Czy Paul George powinien w lecie 2018 roku dołączyć do Los Angeles Lakers?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL