Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anthony Randolph w barwach reprezentacji SłoweniiPAP/EPA / Kimmo Brandt / Anthony Randolph w barwach reprezentacji Słowenii

EuroBasket: top 5 zagrań 1/8 mistrzostw - 1. dzień (wideo)

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
EuroBasket 2017 wkroczył w fazę pucharową. Mecze 1/8 finału podzielone zostały na dwa dni i od razu sypnęło niespodziankami.

Za takie bezwzględnie należy uznać odpadnięcie Litwy i Francji, odpowiednio z Grecją i Niemcami. Zwłaszcza pogromcy Polaków sprawili niemal sensację, gdyż z grupy wyszli rzutem na taśmę, a w 1/8 zaprezentowali fantastyczną formę, od początku do końca wyraźnie górując nad ekipą Dainiusa Adomaitisa.

Podsumowując, dalej grają reprezentacje Słowenii (wygrali z Ukrainą 79:55), wspomniani Niemcy (84:81 z Francją), Włosi, który zmiażdżyli Finów swoją doskonałą momentami obroną (70:57) oraz oczywiście Grecy (77:64 z Litwą). Jeśli zaś chodzi o Top 5 tych meczów, były efektowne bloki i wsady, a podium zajęli Daniel Theis, Luigi Datome i Joffrey Lauvergne.

Mimo wszystko, choć był to mecz bez historii, a akcja nie decydowała choćby o losach spotkania, nam najbardziej do gustu przypadł blok Anthony`ego Randolpha, który - kolokwialnie mówiąc - uciszył zapędy reprezentanta Ukrainy, blokując jego wejście pod kosz po rajdzie przez całe boisko. Naturalizowany podkoszowy wyraźnie rozkręca się wraz z trwaniem turnieju, a w 1/8 pokazał, że potrafi wziąć grę na swoje barki - zanotował 21 punktów, 3 zbiórki i 2 bloki.

Która akcja była najlepsza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL