Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Trener Mathias Fischer i jego PGE Turów ZgorzelecWP SportoweFakty / Trener Mathias Fischer i jego PGE Turów Zgorzelec

Zdał test, podpisał umowę. PGE Turów ma nowego gracza

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Koelner trafił do Zgorzelca na miesięczny try-out. Swoją postawą przekonał do siebie sztab szkoleniowy, a to zaowocowało podpisaniem kontraktu z ekipą PGE Turów Zgorzelec.

Jakub Koelner trenował z PGE Turowem Zgorzelec od początku okresu przygotowawczego. Trenował i brał udział w meczach kontrolnych, a sztab trenerski bacznie go obserwował.

Efektem dobrego wrażenia, jaki po sobie pozostawił, jest roczny kontrakt z przygranicznym klubem. - Kuba dołączył do nas na tzw. try-oucie, ponieważ chcieliśmy zobaczyć jaka jest jego aktualna forma sportowa. Po tych czterech tygodniach uznaliśmy, że jest w stanie nam pomóc. To waleczny zawodnik z niezłym rzutem i dobrą penetracją. Myślę, że będzie dla nas wzmocnieniem - mówi Mirosław Kabała, asystent w sztabie PGE Turowa Zgorzelec.

Dla Koelnera będzie to powrót do PLK. Miniony sezon spędził bowiem w pierwszoligowym zespole Jamalex Polonia 1912 Leszno, gdzie był jedną z wiodących postaci. Rzucający notował na swoim koncie średnio 13,5 punktu, 3,1 zbiórki i 3,1 asysty.

- Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się przekonać do siebie trenera. Mam nadzieję, że dostanę jak najwięcej szans na grę i pomogę drużynie w odnoszeniu zwycięstw - mówi Koelner. - Nie ukrywam, że ponownie będę chciał zaistnieć w ekstraklasie. Mam już za sobą całkiem udane epizody, ale później przeszkodziły mi kontuzje, więc liczę na to, że teraz wrócę na właściwą ścieżkę.

Wcześniej na ekstraklasowych parkietach zawodnik bronił barw Trefla Sopot, MKS-u Dąbrowa Górnicza czy BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

ZOBACZ WIDEO "Władze Legii nie mają jaj". Dziennikarze WP SportoweFakty komentują zwolnienie Jacka Magiery

Czy PGE Turów ma skład na play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL