WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / LARRY W. SMITH / Na zdjęciu: Zach Randolph

Gwiazda NBA nie trafi za kratki! Zach Randolph został skazany na prace społeczne

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
36-letni Zach Randolph będzie musiał przepracować 150 godzin społecznie, żeby wymazać swoje grzechy, m.in. posiadanie narkotyków. Zawodnik NBA miał szczęście, ponieważ groziła mu kara więzienia.

- Zawodnik Sacramento KingsZach Randolph został skazany na 150 godzin prac społecznych - poinformował media rzecznik prokuratury w Los Angeles, Frank Mateljan.

Jak dowiedział się portal tmz.com, koszykarz NBA osiągnął porozumienie z prokuratorami w sprawie, która toczyła się od sierpnia. Ostatecznie sportowiec nie odpowiadał za próbę sprzedaży marihuany, a jedynie za jej posiadanie i stawianie oporu w trakcie aresztowania.

Dzięki ugodzie zawartej ze śledczymi, ewentualna kara za posiadanie narkotyków - w przypadku udowodnienia winy przed sądem groziłaby mu wyrok do jednego roku więzienia - została zamieniona na prace społeczne. W zamian Randolph zgodził się wycofać zażalenie na decyzję o aresztowaniu.


Przypomnijmy, że 9 sierpnia tego roku w Los Angeles policjanci zatrzymali 36-letniego Randolpha za posiadanie narkotyków z zamiarem ich sprzedaży. Przy aresztowanym policja znalazła 28,5 g marihuany. Gracz Sacramento, który w lipcu podpisał dwuletni kontrakt na kwotę 24 mln dol., wyszedł na wolność po wpłaceniu 20 tys. dol. kaucji.

ZOBACZ WIDEO Romeo Jozak: Legia musi grać agresywnie i ofensywnieCzy NBA powinna zaostrzyć program walki z narkotykami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):