Najnowsze Wyniki/Kalendarz
LeBron James w barwach Cleveland CavaliersPAP/EPA / CJ GUNTHER / Na zdjęciu: LeBron James w barwach Cleveland Cavaliers

LeBron James zaatakował Donalda Trumpa. "Nie on prowadzi ten kraj"

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Donald Trump nie jest ulubieńcem sportowców. Teraz w prezydenta USA uderzył LeBron James, który bez ogródek okazał mu brak sympatii.

Sytuacja jest napięta po tym jak głowa państwa odwołała tradycyjne spotkania z mistrzami NBA i NFL. W mediach społecznościowych od razu rozgorzała zażarta dyskusja.

- To ludzie prowadzą ten kraj, nie jakaś indywidualna jednostka, a już na pewno nie on - oznajmił LeBron James, mając na myśli właśnie Donalda Trumpa.

Niedawno część zawodników klęczała podczas finału NFL, wyrażając w ten sposób protest przeciwko nacjonalistycznej postawie prezydenta, a także zbyt agresywnym ich zdaniem akcjom policji skierowanym przeciwko czarnoskórym obywatelom Stanów Zjednoczonych.

Trump odwołał spotkania z mistrzami NBA i NFL po tym jak część sportowców (m. in. koszykarz Golden State Warriors, Stephen Curry) odmówiła uczestnictwa. W tej sprawie James również zabrał głos, wyśmiewając fakt, że zaproszenie zostało cofnięte już po tym jak je odrzucono.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #9: Różalski o przyjmowaniu uchodźców

Zgadzasz się z opinią LeBrona Jamesa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • grolo Zgłoś
  Trump jest bardziej popierany przez polskich ciemniaków niż przez amerykańskich ciemnoskórych.
  • JDW21 Zgłoś
   Większość sportowców w USA jest czarnoskóra...i większość sportowców nie popiera Trumpa? Przypadek? A może sportowcy zaczęliby robić to na czym się znają zamiast bawić się w
   Czytaj całość
   zbawicieli i prowokować nieprzyjemne sytuacje.
   • ronin.pl Zgłoś
    Autor nie ma za bardzo pojęcia o czym pisze. New England Patriots, mistrzowie NFL 2017 byli w tym roku u Donalda Trumpa.
    Czytaj całość
    time.com/4747333/new-england-patriots-white-house-barack-obama-donald-trump/Afera jest z mistrzami NBA. LeBron przegiął, bo nazwał też Trumpa głupkiem (dumb).
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL