Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjeciu: Pau Gasol - jeden z liderów reprezentacji HiszpaniiPAP/EPA / JORGE ZAPATA / Na zdjeciu: Pau Gasol - jeden z liderów reprezentacji Hiszpanii

Gwiazdy NBA grzmią ws. zamieszek w Hiszpanii

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Bracia Gasol, Pau oraz Marc, za pośrednictwem mediów społecznościowych wyrazili swoje zaniepokojenie niedzielnymi zamieszkami w Hiszpanii.

Przypomnijmy, że w niedzielę, w Katalonii, odbyło się referendum, którego uczestnicy odpowiadali na pytanie: - Czy chcesz, żeby Katalonia stała się niepodległą republiką? Rzecz jednak w tym, że hiszpański rząd uznał je za nielegalne, a na ulicach doszło do zamieszek, w których ucierpiało ponad 800 osób.

- Czy to musiało zabrnąć tak daleko? Czy konieczna była przemoc? - grzmiał na Twitterze jeden z najbardziej utytułowanych koszykarzy w historii Hiszpanii, Pau Gasol. - Zdrowy rozsądek i ludzkie podejście przede wszystkim. Pokojowej manifestacji nie można rozwiązywać przemocą - wtórował mu jego brat, Marc.

Obaj od lat występują w lidze NBA. Pau reprezentuje barwy San Antonio Spurs, z kolei Marc od początku kariery za oceanem jest graczem Memphis Grizzlies. W reprezentacji narodowej osiągnęli wiele sukcesów, a podczas ostatniego EuroBasketu do bogatej kolekcji dołożyli kolejny medal, tym razem brązowy.

ZOBACZ WIDEO Primera Division: FC Barcelona wygrała przy pustych trybunach [ZDJĘCIA ELEVEN]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL