Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Kikowski Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: Paweł Kikowski

Wpadka mistrza! Stelmet poległ w Szczecinie

Jacek Konsek
Niespodzianka w Szczecinie! W rozgrywanym awansem meczu 17. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki, Stelmet Zielona Góra przegrał z Kingiem Szczecin 62:74.

Zastanawiająca jest dyspozycja Stelmetu w ostatnich dniach. Jeszcze kilka dni temu mistrz rozbił PGE Turów różnicą prawie 40 punktów, teraz niespodziewanie przegrał w Szczecinie z miejscowym Kingiem 62:74. Mistrzowie Polski ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie Polskiej Ligi Koszykówki. A przecież już za trzy dni początek rywalizacji w Lidze Mistrzów.

Obrońcy tytułu zagrali bardzo złe spotkanie w Szczecinie. Dali się zdominować w walce na tablicach, mieli kiepską skuteczność, a w czwartej kwarcie zanotowali pięciominutowy przestój w zdobywaniu punktów. To zdecydowanie nie przystoi najlepszej polskiej ekipie w kraju.

King od początku miał inicjatywę i prowadził. Po trafieniu Kikowskiego nawet 31:21. W końcówce trzeciej kwarty wydawało się jednak, że Stelmet wraca do gry - po trafieniach najlepszego w ekipie gości Dragicevicia, gospodarze mieli już tylko jeden punkt przewagi.

Tymczasem czwartą kwartę zdominowali miejscowi. Zrobiło się w pewnym momencie nawet 61:48 - wtedy stało się jasne, że King tego meczu już nie przegra. Bardzo dobre zawody rozegrali Tauras Jogela (16 punktów) i trafiający za trzy Sebastian Kowalczyk (cztery trójki) z kolei Darrell Harris był królem strefy podkoszowej - zebrał aż 15 piłek i miał trzy bloki.

Tymczasem w Stelmecie tylko Vladimir Dragicević zagrał na przyzwoitym poziomie, zdobywając 16 punktów. Cztery oczka mniej dołożył Przemysław Zamojski. Zawiódł James Florence - 1/8 z gry i aż pięć strat. Stelmet miał tragiczne 4/23 za trzy i aż 16 strat przy zaledwie 13 asystach.

King Szczecin - Stelmet BC Zielona Góra 74:62 (17:16, 18:13, 17:19, 22:14)

King: Tauras Jogela 16, Sebastian Kowalczyk 15, Paweł Kikowski 12, Martynas Paliukenas 10, Łukasz Diduszko 8, Darrell Harris 6, Andrej Desiatnikow 4, Jimmy Gavin 3.

Stelmet: Vladimir Dragicević 16, Przemysław Zamojski 12, Adam Hrycaniuk 7, Łukasz Koszarek 7, James Florence 6, Filip Matczak 5, Jarosław Mokros 4, Armani Moore 4, Thomas Kelati 1.