Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fenerbahce Stambuł, aktualny mistrz EuroligiPAP/EPA / Carlos Diaz / Fenerbahce Stambuł, aktualny mistrz Euroligi

Euroliga: ależ debiut Waczyńskiego! Unicaja ograła mistrzów ze Stambułu

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński ma już za sobą debiut z Unicają Mala w wymarzonej Eurolidze. Jego zespół w pierwszym meczu rywalizował z obrońcami tytułu, ekipą Fenerbahce Stambuł i ograł utytułowanego rywala 68:67. Nasz reprezentant miał swój niemały wkład w sukces.

Waczyński pomógł ograć mistrzów Euroligi!

Na ten dzień Adam Waczyński wypatrywał od dawna. Powrót do Euroligi okrasił wygraną nad Fenerbahce Stambuł, czyli obrońcą tytułu. Kapitalne emocje i rozstrzygnięcie w ostatniej sekundzie - to się oglądało.

Nasz rzucający spędził na parkiecie 19 minut. Zaliczył 8 punktów (trzeci strzelec zespołu z Malagi), 3 zbiórki, 2 przechwyty i asystę, a jego Unicaja wygrała różnicą zaledwie oczka.

Emocje tej rywalizacji towarzyszyły od pierwszej sekundy. Po remisowej pierwszej kwarcie Fenerbahce drugą zaczęło od serii 9:0. Gospodarze nie potrafili przez prawie pięć minut zdobyć chociażby punktu. Od tego momentu rozpoczęła się pogoń gospodarzy.

Po zmianie stron udało się doprowadzić do stanu 43:48, ale goście ze Stambułu nieco uspokoili grę i ponownie odskoczyli na dwucyfrową przewagę.

Gracze z Malagi nie zamierzali się jednak poddać. Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty zaliczyli serię 13:0. W końcu wstrzelił się Ray McCallum, a po punktach Waczyńskiego Unicaja prowadziła już 62:58.

Potem było już nawet 68:60 dla ekipy Joana Plazy. Mistrzowie odpowiedzieli siedmioma punktami z rzędu, ale rzutu na wygraną nie trafił Kostas Sloukas i w Maladze zapanował szał radości.

Unicaja Malaga - Fenerbahce Stambuł 68:67
(Shermadini 12 - Sloukas 15, Datome 13, Vesely 12)

Czy Unicaja Malaga znajdzie się w najlepszej ósemce Euroligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL