Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dominic Artis, Czarni SłupskWP SportoweFakty / Michał Domnik / Dominic Artis, Czarni Słupsk

Nowy gracz w PLK. Czarni Słupsk znaleźli rozgrywającego

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Od kilku tygodni przedstawiciele Czarnych Słupsk poszukiwali rozgrywającego, który mógłby nieco odciążyć Dominica Artisa. Ostatecznie wybór padł na 25-letniego Drew Brandona, który ostatnio grał w Rumunii. Klub zgłosił go już do rozgrywek.

Trener Marek Łukomski w końcu doczekał się zmiennika na pozycji rozgrywającego. Będzie nim Drew Brandon, który ostatnio występował w lidze rumuńskiej. Amerykanin w zespole Phoenix Galati przeciętnie notował 8.8 punktu, 5.6 zbiórki i 4.1 asyst na mecz. Wcześniej występował w Niemczech (Bayer Giants Leverkusen).

Szkoleniowiec Czarnych Słupsk o potrzebie zakontraktowania takiego zawodnika mówił już od kilku tygodni. - Brakuje nam zmiennika dla Artisa, co dobitnie pokazały mecze sparingowe. Jeśli on siada na ławkę, to nasza organizacja gry nie wygląda najlepiej - mówił po przegranym meczu z Asseco Gdynia.

Nowy gracz w Słupsku pojawiłby się wcześniej, gdyby nie problemy finansowe klubu. Nawet jak już był wybrany zawodnik, to często do finalizacji sprawy brakowało 500-1000 dolarów.

Klub zgłosił już Brandona do rozgrywek. Są czynione starania, żeby nowy koszykarz zagrał już w niedzielnym spotkaniu.

ZOBACZ WIDEO: Polka zachwyciła miliony internautów. Dziś jest bohaterką filmu "Out of Frame"

Czy Czarni Słupsk utrzymają się w PLK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL